Start
Wolin - jedno z najstarszych polskich miast
Wolinianie przyjęli chrzest dzięki misjom chrystianizacyjnym biskupa Ottona z Bambergu.
Adoracja

 


MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY „RADOŚCI I BOLEŚCI ŚW. JÓZEFA” 
z okazji Roku Jubileuszowego św. Józefa  
*
1. Organizator: 
- Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie 
 *
2. Współorganizatorzy: 
- Wydział Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej 
- Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Mikołaja Biskupa w Wolinie 
- Gmina Wolin 
 *
3. Patronat honorowy: 
Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej przy Stolicy Apostolskiej i Zakonie Maltańskim  
Pan Janusz Kotański 
Zachodniopomorski Kurator Oświaty 
Pani Magdalena Zarębska-Kulesza 
Arcybiskup Metropolita Szczecińsko-Kamieński 
Jego Ekscelencja Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga 
 *
4. Patronat medialny: 
Radio Plus Szczecin 
Tygodnik Niedziela z dodatkiem Kościół nad Odrą i Bałtykiem 
 *
5. Partner konkursu: 
Totalizator Sportowy Sp. Z.o.o. 
 *
6. Cele konkursu: 
- przybliżenie treści Listu Apostolskiego Ojca Świętego Franciszka „Patris corde”; 
- upamiętnienie 150. rocznicy ogłoszenia św. Józefa patronem Kościoła Świętego; 
- pogłębienie wiedzy nt. św. Józefa; 
- przypomnienie siedmiu radości (m.in. Wiadomość od Anioła, Narodziny Zbawiciela, Święte Imię Jezusa, Skutki Odkupienia, Życie z Jezusem i Maryją w Nazarecie, Znalezienie Dzieciątka Jezus w Świątyni) i boleści (m.in. Wątpliwość św. Józefa, Ubóstwo narodzin Jezusa, Proroctwo Symeona, Ucieczka do Egiptu, Powrót z Egiptu, Zgubienie Dzieciątka Jezus) św. Józefa; 
- zwrócenie uwagi na patronaty św. Józefa: Kościoła Świętego, ludzi pracy oraz umierających; 
- inspirowanie dzieci i młodzieży do poznania i czerpania z bogatego dziedzictwa duchowego   
  Św. Józefa; 
- kształtowanie postaw i promowanie wartości, którym wierny był św. Józef; 
- ukazanie postaci świętych jako wzoru do naśladowania we współczesnym   
  świecie; 
- wyrażenie własnych przeżyć i refleksji środkami plastycznymi; 
- rozwijanie talentu plastycznego, umiejętności poznawczych i informatycznych; 
- kształtowanie wiary we własne siły, rozbudzenie dociekliwości i samodzielności; 
- promowanie zdolnych i ambitnych uczniów. 
  *
7. Uczestnicy i zasięg konkursu: 
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych z całej Polski i zagranicy.  
 *
8. Kategorie konkursu: 
- uczniowie w wieku do 6 lat; 
- uczniowie w wieku 7-8 lat; 
- uczniowie w wieku 9-10 lat; 
- uczniowie w wieku 11-13 lat; 
- uczniowie w wieku 14-15 lat; 
- uczniowie w wieku 16-18 lat;  
- uczniowie szkół specjalnych; 
 *
Przypisanie do kategorii wiekowej według stanu z dnia 01 maja 2021. 
 *
9. Etapy konkursu: 
Konkurs przebiega w dwóch etapach: szkolnym i centralnym: 
a) etap szkolny: 
- za przeprowadzenie etapu szkolnego odpowiedzialni są nauczyciele uczący w zgłoszonych do konkursu szkołach; 
Informujemy, że z każdej szkoły, bądź zespołu szkół - do etapu centralnego kwalifikują się tylko trzy najlepsze prace plastyczne z każdej kategorii wiekowej; każdy uczestnik może dostarczyć tylko jedną indywidualną pracę; 
- prace plastyczne zeskanowane w dobrej jakości (format jpg lub pdf) wraz z kartą zgłoszeniową (prace wraz z dokumentami wysyłamy jednym mailem) przesyłamy do 01 maja 2021 r. (Wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika) na adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; prace, które wpłyną po terminie nie będą oceniane; 
- w razie wątpliwości należy kontaktować się z organizatorami (koordynator konkursu 609 066 292). 
b) etap centralny:  
- Komisja w składzie ustalonym przez organizatora ocenia przesłane prace w poszczególnych kategoriach. Ogłoszenie wyników 19 maja 2021 r. na stronach organizatorów. 
  *
10. Formy konkursu: 
- uczniowie wykonują pracę plastyczną obrazującą radości lub boleści św. Józefa. Prace należy wykonać samodzielnie, dowolną techniką płaską, w formacie A4 (np. rysunek, malarstwo, kolaż, projekt graficzny, techniki mieszane itp.);  
 *
Prace przechodzą na własność organizatorów. 
 *
Dla laureatów przewidziano dyplomy oraz nagrody w postaci przyborów plastycznych, a dla opiekunów podziękowania.  
 *
Przystąpienie do konkursu i przesłanie pracy konkursowej wraz z kartą zgłoszeniową na adres organizatora jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przez uczestnika konkursu (dotyczy pełnoletnich) lub opiekunów prawnych uczestnika niepełnoletniego na przetwarzanie danych osobowych uczestników zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883 z późn. zm.)  Wyrażenie zgody przez uczestnika konkursu (dotyczy pełnoletnich) lub opiekunów prawnych uczestnika niepełnoletniego dotyczy danych umieszczonych w zgłoszeniu, związanych z organizacją, przeprowadzeniem konkursu i doręczeniem nagrody, w celu zamieszczenia listy laureatów na stronach organizatorów (imię, nazwisko, wiek, miejscowość, państwo) oraz w celu  sprawozdawczości. Przesłanie pracy do organizatorów wraz z kartą zgłoszeniową jest jednoznaczne z dobrowolnością podania danych oraz wiedzą o prawie dostępu do danych i ich poprawiania oraz żądania usunięcia. Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 922 z późniejszymi zmianami) oraz zgodnie  z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).  
Nadesłanie pracy wraz z kartą zgłoszeniową jest jednoznaczne z oświadczeniem, że nadesłana praca została przygotowana przez ucznia wymienionego w karcie zgłoszenia i w żadnej części nie narusza praw autorskich osób trzecich, oraz była nienagradzana i niepublikowana wcześniej w innych konkursach. Nadesłanie pracy jest jednoznaczne z przekazaniem nieodpłatnie organizatorom Konkursu praw autorskich i majątkowych do nadesłanej pracy oraz wyrażeniem zgody na rozpowszechnianie przesłanej pracy.  
Nadesłanie pracy wraz z kartą zgłoszeniową jest wyrażeniem akceptacji powyższego regulaminu. 
  *
Formularze do pobrania: 
 
Pliki do pobrania:

Čeština.pdf

Nederlands.pdf

Dansk.pdf

Deutsch.pdf

English poster.pdf

English.pdf

Français.pdf

Italiano.pdf

Pусский.pdf

Svenska.pdf

Український.pdf

Português.pdf

Polski.pdf

 
 

 

Parafia Wolin online

po krańce ziemii

Statystyka strony

2.png1.png9.png2.png8.png3.png5.png
Dzisiaj114
Wczoraj587
Tydzień2591
Miesiąc5371
Razem2192835

Visitor Info

  • IP: 44.192.52.167
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

6
Online

piątek, 09 grudzień 2022 06:38

Modlitwa w drodze. Rozważania na dziś.

Koronka za konających