Światowe Dni Młodych
Wolin - jedno z najstarszych polskich miast
Wolinianie przyjęli chrzest dzięki misjom chrystianizacyjnym biskupa Ottona z Bambergu.
Adoracja

PROGRAM PEREGRYNACJI SYMBOLI ŚDM
W DEKANACIE WOLIŃSKIM:

09. LUTEGO 2016 - WTOREK 

19:30-21:00 – Przejazd  Świnoujście - Wolin 

21:00Wzgórze Wojciechowe – powitanie Symboli ŚDM, Apel Jasnogórski i Procesja Światła do kościoła parafialnego – pod przewodnictwem JE Ks. Bpa Mariana Błażeja Kruszyłowicza OFM Conv. (Przynosimy białe świece, albo znicze!)

21:30Kolegiata pw. św. Mikołaja Bp – Nabożeństwo Różańcowe

22:00Msza Święta z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych młodzieży – pod przewodnictwem Ks. Bpa seniora Mariana Błażeja Kruszyłowicza OFM Conv

23:00 - 00:00 – Nocne czuwanie z rozważaniem Orędzia Papieża Franciszka na Światowy Dzień Młodzieży w Krakowie w 2016 r.

 

10. lutego ŚRODA POPIELCOWA

8.00Kołczewo, Msza św. - kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej

9:00Międzywodzie, Msza św. - kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

10:00 – Wolin, kolegiata pw. św. Mikołaja Bpa – Droga Krzyżowa

10:30Msza Święta i pożegnanie Symboli ŚDM – pod przewodnictwem JE Księdza Biskupa pomocniczego Henryka Wejmana

12:00-13:00Przejazd Wolin - Goleniów

 

Plik do pobrania: Plakaty/Peregrynacja_download.pdf

Zapraszamy naszych Parafian, Wiernych dekanatu i naszych przyjaciół do rozpoczęcia Wielkiego Postu z symbolami podarowanymi przez św. Jana Pawła II młodzieży całego świata: Krzyżem i Ikoną Świętej Bożej Rodzicielki!

PRZYJDŹ, ADORUJ I MÓDL SIĘ W INTENCJACH SWOJEGO SERCA!

Spotkaniom młodych towarzyszą dwa szczególne znaki podarowane przez Jana Pawła II: Krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz od 2003 roku Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani - Opiekunka Ludu Rzymskiego. Symbole te delegacja Polski odebrała na placu Św. Piotra w Rzymie w Niedzielę Palmową. Znaki te nie tylko są z młodymi podczas samych ŚDM, ale wędrują non-stop po świecie, gromadząc na modlitwie i adoracji setki, a nawet tysiące młodych każdego dnia. W Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej znaki ŚDM gościmy w dniach 7-20. lutego 2016 r. Kalendarz całej peregrynacji oraz relacje z trasy pielgrzymki po różnych diecezjach znajdują się na stronie:  www.krakow2016.com oraz www.sdm.ichtis.info

„Droga młodzieży, na zakończenie Roku Świętego powierzam wam znak tego Roku Jubileuszowego: Krzyż Chrystusa! Nieście go na cały świat jako znak miłości Pana Jezusa do ludzkości i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest zbawienie i odkupienie.” (św. Jan Paweł II, Rzym, 22. kwietnia 1984 r.)

Parafia św. Mikołaja Bpa w Wolinie organizuje wyjazd na ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY, które odbędą się z udziałem Papieża Franciszka w Krakowie w dniach: 28-31.07.2016. Informacje i zapisy u ks. Macieja.

 

Parafia Wolin online

po krańce ziemii

Statystyka strony

1.png7.png5.png9.png0.png3.png1.png
Dzisiaj177
Wczoraj632
Tydzień2381
Miesiąc1468
Razem1759031

Visitor Info

  • IP: 3.236.156.32
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

3
Online

czwartek, 03 grudzień 2020 06:56

Modlitwa w drodze. Rozważania na dziś.

Koronka za konających