OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE -
  UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
04.06.2017 r.
  1. Komunikat ks. bpa Henryka Wejmana

1. Dzisiejszą uroczystością, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się aby: "Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy ". On umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Otwórzmy się na Jego działanie i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą. Jutro w liturgii Kościoła rozpoczyna się okres liturgiczny zwany „Okresem w ciągu roku”.

1. Jutro, obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – Głównej Patronki naszej Archidiecezji. Poniedziałkowa uroczystość podkreśla rolę, jaką pełni  Maryja w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele.

1. Ksiądz Damian, przed 2 laty przyjął świecenia kapłańskie, razem ze swoimi kolegami z którymi w seminarium przygotowywał się do święceń w najbliższy czwartek odprawi Mszę św.  dziękczynną o godzinie 18.00.

1. Ksiądz Piotr w niedzielę, 11 czerwca, obchodzi 1 rocznicę świeceń kapłańskich uroczystą Mszę św. odprawi o godzinie 12.15 w przyszłą niedzielę.

1. W środy 15 minut przed wieczorną Mszą świętą modlimy się Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

1. Dzisiaj w Polsce obchodzimy Święto Dziękczynienia. Po  Mszy św. można złożyć ofiarę na budującą się w Warszawie - Wilanowie Świątynię Opatrzności Bożej, która jest wotum wdzięczności naszego Narodu za  wszelkie otrzymane łaski, zawierzamy też Bogu sprawy naszego życia, życia naszych rodzin. W roku świętego Brata Alberta obchodzimy to  święto pod hasłem „Dziękujemy za chleb”.

• IP: 18.222.86.149

sobota, 18 maj 2024 04:45