30 NIEDZIELA ROKU - 30.10.2017 r.
UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

1. W środę, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszej parafii Msze św. będą odprawione o godzinie 8.00 – w kościele pw. św. Stanisława, o godz. 11.00 na cmentarzu, i o godz. 18.00 w Kolegiacie. Na podstawie przykazania kościelnego zobowiązani jesteśmy w tym dniu do uczestnictwa we Mszy świętej. W Dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych 2 listopada Msze św. o 9.00 i 17.00 w Kolegiacie.
  2. W przyszłym miesiącu listopadzie pamiętajmy o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie nie tylko wyrazem naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za ich trud codziennego życia i poświęcenia dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Ofiary Mszy Świętej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone znicze na grobie staną się wyrazem czegoś co jest cenne w oczach Boga.
  3. W dniach od 1-8 listopada możemy zyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza lub kościoła i ofiarować go za naszych zmarłych. Pamiętajmy, że warunki do uzyskania odpustu są następujące:
    1. stan łaski uświęcające - nie jest konieczne, abyśmy skorzystali z sakramentu pokuty tego dnia, ważne jest jednak, abyśmy pozostawali w łasce uświęcającej, tzn. bez grzechu ciężkiego, który ten stan łaski niszczy
    2. przystąpienie do Komunii św.
    3. modlitwa w intencjach Ojca świętego.
    4. Odpust w tych dniach może być ofiarowany tylko za zmarłych.
  4. Procesja z modlitwą za zmarłych na cmentarzu dzisiaj o godzinie 15.00.
  5. Kartki wypominkowe z wypisanymi imionami i nazwiskami można składać do skrzynki obok obrazu Jezusa Miłosiernego, na tacę w czasie Mszy św. lub w zakrystii. Kartki leżą na stoliku przy wyjściu. Msze św. za zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej odprawione będą w uroczystość Wszystkich świętych na cmentarzu, oraz we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych o g.17.00.
  6. Dzisiaj w nocy nastąpiła zmiana czasu na zimowy, od jutra Msze św. w dni powszednie o 17.00. Nabożeństwo różańcowe jutro pół godziny przed Mszą św. Kancelaria parafialna czynna po zmianie czasu od godziny 18.00 – 18.30.
  7. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu o godzinie 18.00 w kościele pw. św. Stanisława. W pierwszy piątek zmiana tajemnic różańcowych o godzinie 17.00, a w sobotę przed południem odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem.
  8. Dzisiaj po Mszy św. można złożyć ofiarę dla osób dotkniętych trzęsieniem ziemi w Meksyku – zbiórkę prowadzi Caritas.

• IP: 3.144.84.155

poniedziałek, 06 maj 2024 21:48