UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 26.11.2017 r.

1. Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata ma nam przypomnieć przede wszystkim o tym, że dla człowieka wierzącego królować znaczy służyć. Chrystus  jest Królem, tak sam się określił stając przed Piłatem. Królestwo Jego jednak nie jest z tego świata, dlatego nie można próbować określić Chrystusowego królowania na podobieństwo ziemskiego. Za każdym razem kiedy odmawiamy modlitwę „Ojcze nasz” wypowiadamy wezwanie „Przyjdź Królestwo Twoje”, które jest królestwem sprawiedliwości, miłości i pokoju. Dzisiaj po ogłoszeniach przed Chrystusem obecnym pod postacią Chleba, będziemy prosić o dar naszego współuczestnictwa w budowaniu tego królestwa.

2. Spotkanie dla Rodziców, których dzieci przystąpią w tym roku szkolnym do Pierwszej Spowiedzi i I Komunii św. dzisiaj po Mszy św, o godzinie 12.15.

3. W przyszłą niedzielę w czasie wszystkich Mszy św. święcić będziemy opłatki. Bardzo proszę o nabywanie ich w naszej parafii, ponieważ ofiary składane z tej okazji stanowią fundusz parafialny, inwestycją zaplanowaną na przyszły rok jest przełożenie dachu na Domu Katechetycznym im. św. Józefa. Kto chciałby dzisiaj nabyć opłatki,  może to uczynić w zakrystii.

4. W czwartek, 30 listopada, święto świętego Andrzeja apostoła, w piątek, 1 grudnia, I piątek miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych i możliwość złożenia ofiary na Radio Maryja. W sobotę I sobota miesiąca,  w tym dniu nie będziemy odwiedzać chorych. Chorych odwiedzimy za  2 tygodnie.

5. Bardzo dziękuję za „Torby charytatywne” dostarczane do parafii, samemu także można przekazać  dla osoby w sąsiedztwie.

6. Przyszła niedziela, 3 grudnia, będzie pierwszą  niedzielą Adwentu.

7. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budujące się kościoły w naszej diecezji.

• IP: 3.137.192.3

wtorek, 16 kwiecień 2024 11:09