2 NIEDZIELA  ADWENTU - 10.12.2017 r.

1. Kilkuletnią tradycją jest, że w Adwencie wierni w Polsce ofiarami wspierają Kościół na terenach byłego Związku Radzieckiego. Dla wielu z nas jest to szczególny dzień solidarności z Rodakami na Wschodzie. Włączając się w to dzieło ewangelizacji kościoła katolickiego na Wschodzie można dzisiaj po Mszach św. złożyć ofiarę do puszki na ten cel. Ofiary złożone są przeznaczone na prowadzenia działalności  duszpasterskiej i charytatywnej.

2. Przy wyjściu z kościoła można nabyć opłatki i świece „Caritasu” - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, małe świece po 5 zł inne po 15 zł. Opłatki można również nabyć w zakrystii i biurze parafialnym, prosimy nabywać je w naszej parafii, gdyż ofiary stanowią fundusz parafialny.

3. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. Osoby, które chciałyby skorzystać ze spowiedzi świątecznej prosimy, aby nie odkładały spowiedzi na ostatni tydzień i skorzystały z niej w tym tygodniu szczególnie odnosi się to do dzieci i młodzieży.

4. Rodziców, którzy chcieliby ochrzcić dziecko w czasie Świąt Bożego Narodzenia prosimy, aby najpóźniej do przyszłej niedzieli, czyli do 17 grudnia zgłosili dziecko do chrztu.
Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie od 18.00 – 18.30, Rodzicami chrzestnymi nie mogą być osoby żyjące w nieformalnych związkach, gdyż nie prowadzą  życia zgodnego z wiarą, a taki warunek stawia prawo kanoniczne.

5. Roraty w naszej parafii we wtorek, środę i czwartek w Kolegiacie o godzinie 17.00, a w sobotę  w kościele św. Stanisława o godzinie 7.00.

6. Proszę o uwagę młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Ks. Piotr zaprasza was na spotkanie katechetyczne jutro: Chłopców  na godzinę 17.00, a Dziewczęta na 18.00, spotkania odbędą się w budynku szkoły św. Ottona.

7. Chorych, których nie odwiedzamy systematycznie można zgłosić w zakrystii, aby mogli przed świętami przyjąć Komunię świętą. Bardzo prosimy rodziny opiekujące się takimi chorymi, aby umożliwiły im życie sakramentalne.

• IP: 3.138.174.95

piątek, 26 kwiecień 2024 01:00