OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4 NIEDZIELA ADWENTU
24.12.2017 r.

1. Wigilia Bożego Narodzenia, jest wyjątkową okazją do pojednania w naszych rodzinach, sąsiedztwie. Niech ten rodzinny dzień pozostanie także na wskroś chrześcijański poprzez wzajemna życzliwość, dobroć, a także lekturę Pisma Świętego, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Zachowajmy w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, choć post ten nie jest obowiązkowy. W tym duchu przyjdźmy na Mszę św. "Pasterkę", którą w naszym kościele odprawimy o godz. 22.00 i 24.00. Chrystus wkracza w nasze życie, w historię całej ludzkości , nadając jej wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem i zamieszkało pośród nas, pozostaje z nami na zawsze.
  2. W I dzień Świat Bożego Narodzenia nie będziemy spowiadać.
  3. W I dzień świąt nie będzie Mszy św. o godzinie 8.00, pozostałe Msze św. w/g porządku niedzielnego. Msza św. o 9.30 będzie odprawiona w Kolegiacie . W II dzień świąt Msze św. wg porządku niedzielnego, ofiary składane w czasie Mszy św. przeznaczone są na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.
  4. Opłatki wigilijne, można nabyć w kruchcie kościoła lub zakrystii są także do nabycia małe i duże świece „Caritasu „ Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom...
  5. Dzisiaj po Mszach św. można wziąć „Betlejemskie Światełko Pokoju”, które otrzymaliśmy od harcerzy, przygotowane są znicze, w których można to „światełko” zabrać do domu.
  6. Jest nowy podwójny numer „Niedzieli”, który zawiera kalendarz na przyszły rok, a także płytę z kolędami i pastorałkami zespołu „Arka Noego”. „Niedzielę” można nabyć w zakrystii, cena 10 złotych.

• IP: 3.144.98.13

poniedziałek, 06 maj 2024 00:00