2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 25.02.2018 r.

1. Dzisiejsza druga niedziela Wielkiego Postu kieruje nasz wzrok na Chrystusa uwielbionego, abyśmy nie zapominali, że trud, którego doświadczamy obecnie, nie jest pozbawiony sensu, lecz ma nas prowadzić do udziału w chwale Bożej.

2. Nabożeństwa wielkopostne
DROGA KRZYŻOWA w piątek o 16.30. w Kolegiacie dla dorosłych i młodzieżoraz kościele pw. św. Stanisława dla dzieci o godzinie 16.00.
Dla osób, które nie zostają na Mszy św. zostanie udzielona po Drodze Krzyżowej – Komunia św.
GORZKIE ŻALE w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.30.
Każdego z Parafian proszę by przynajmniej 1 raz w Wielkim Poście uczestniczył w Drodze Krzyżowej.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od 18.00 w kościele pw. św. Stanisława adoracja Najświętszego Sakramentu, w piątek zmiana tajemnic różańcowych i możliwość złożenia ofiary na Radio Maryja i telewizję Trwam, a w sobotę przed południem odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem.

4. Spowiednik naszej Wolińskiej Kapituły ks. kanonik Józef Czujko proboszcz parafii w Niechorzu, spowiadał będzie za tydzień, 4 marca, od godziny 17.30 - jest to ostatni jego przyjazd w Wielkim Poście i dlatego zachęcam do skorzystania z Jego posługi w Sakramencie Pokuty.

5. W Szczecinie, w dzielnicy Skolwin powstaje pustelnia, w której życie pustelnicze prowadzić będzie Siostra Kinga ze Zgromadzenia Małych Sióstr Jezusa. W przyszłą niedzielę pod koniec Mszy św. Siostra Kinga przybliży nam ideę powstania pustelni i będzie można po Mszy św. złożyć ofiarę potrzebną do jej powstania.

6. W Środę Popielcową słyszeliśmy w naszej Diecezji Słowo okolicznościowe ks. Arcybiskupa Andrzeja, w którym wskazał nam religijne przygotowanie do 100 - lecia odzyskania Niepodległości, jednym ze wskazań była adoracja Najświętszego Sakramentu w 1 niedziele miesiąca. W przyszłą niedzielę, 4 marca, odbędzie się taka adoracja.

7. W zakrystii można otrzymać szczegółowy program pielgrzymki na Litwę w czerwcu tego roku, którą wspólnie z parafią w Kamieniu Pomorskim organizuje ksiądz Damian.

• IP: 18.116.40.177

sobota, 20 kwiecień 2024 04:05