5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18.03.2018 r.

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, spotkaniom rekolekcyjnym przewodniczył będzie ks. Mariusz Węcławek – proboszcz parafii świętego Jana Bosko w Szczecinie. Rekolekcje potrwają do środy włącznie, nauki rekolekcyjne w czasie Mszy św. o godzinie 18.00. W tym czasie skorzystajmy ze spowiedzi, aby już przez stan łaski uświęcającej i Komunię św. oczekiwać świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św.

2. Od dzisiejszej piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Do tej pory towarzyszyło nam wezwanie do nawrócenia i pokuty, a od piątej niedzieli Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego, w czasie którego skupiamy się na rozważaniu Męki Pańskiej, dlatego od dzisiejszej niedzieli zasłonięty jest krzyż, aby w Wielki Piątek uroczyście go odsłonić. Jeszcze raz kierujemy prośbę do wzięcia udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

Droga Krzyżowa w piątek o 17.30 dla dorosłych i młodzieży oraz dla dzieci i uczniów szkół podstawowych o 17.00 w kościele pw. świętego Stanisława.

Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30.

3. Jutro w kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP – szczególnego patrona Kościoła i Mężczyzn.

4. Kolejna niedziela Wielkiego Postu będzie już Niedzielą Palmową, rozpoczynającą Wieki Tydzień. Podczas Mszy świętych poświecimy gałązki wierzbowe i inne "palmy", które będą nam przypominały jerozolimskie gałązki słane pod stopy Jezusa wjeżdżającego do Jerozolimy.

Proszę o uwagę odnośnie Mszy św. w przyszłą niedzielę o godzinie 12.15. Przed tą Mszą św. o godzinie 12.00 od kościoła pw. św, Stanisława w procesji z palmami przejdziemy do Kolegiaty.

5. Po Mszy św. do puszki u ministrantów można złożyć ofiarę na kwiaty do „Bożego Grobu”.

6. Rekolekcje szkolne odbędą się w ostatnim tygodniu kwietnia. Uczniów, proszę, aby jeszcze przed świętami uczestniczyli w spowiedzi.

7. Kancelaria parafialna po zmianie czasu odprawiania wieczornej Mszy św. będzie czynna od 19.00 – 19.30.

• IP: 18.224.39.32

piątek, 10 maj 2024 08:14