OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 7 NIEDZIELA WIELKANOCNA
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
13.05.2018 r.

1. W siódmą niedzielę po Wielkanocy wspominamy Wniebowstąpienie Pańskie. Chrystus Pan opuszcza ziemię, wraca do Nieba, aby tam nam przygotować mieszkanie. Tłumaczy Apostołom, że jego odejście jest potrzebne, gdyż ześle Ducha Pocieszyciela. Dziś radujemy sięże Chrystus odchodząc do Nieba, jednocześnie pozostaje z nami w Eucharystii, byśmy trwali przy Nim i mogli kiedyś połączyć się z Nim na wieki w Niebie. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

2. W przyszłą niedzielę 1 rocznica Komunii świętej w czasie Mszy św. o godzinie 11.00 . Spowiedź dla tych Dzieci i ich Rodzin w czwartek od godziny 17.00.

3. W miesiącu maju modlimy się codziennie Litanią Loretańską w czasie nabożeństwa majowego o godzinie 17.45.

4. Dzieci Pierwszokomunijne i ich Rodziców zapraszam w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godzinie 12.15, w czasie Mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, dlatego proszę przynieść świece.

5. W kalendarzu liturgicznym jutro święto świętego Macieja Apostoła, a w środę, 16 maja, święto świętego Andrzeja Boboli kapłana i męczennika, patrona naszego Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, dlatego w modlitwie szczególnie w tym dniu pamiętajmy o Solenizancie.

• IP: 18.220.160.216

piątek, 26 kwiecień 2024 06:26