7 NIEDZIELA ROKU – 23.02.2020 r .
1. Wczoraj kleryk naszej parafii Norbert Kozłowski w Katedrze Szczecińskiej przyjął święcenia w stopniu diakona, polecam go modlitwie parafian.
2. W środę rozpoczyna się Wielki Post, na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze św. w Środę Popielcową o godzinie 9.00, 17.00 i 18.00, wszystkie Msze św. w kolegiacie.
Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, a zasady są następujące:
a). Od 14 roku życia bez górnej granicy obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
b). Osoby między 18 a 60 rokiem życia mogą spożyć 3 posiłki, z których 1 może być do syta.
Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać tych, którzy w ścisłym sensie nie są do niego zobowiązani.
Pamiętajmy, że Wielki Post jest czasem zakazanym dla wszystkich hucznych zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych. W tym tygodniu będziemy szczególnie modlić się o trzeźwość w naszej Ojczyźnie.
W okresie Wielkiego Postu odbędą się Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych od 4 niedzieli Wielkiego Postu czyli od 22 marca.
Doroczne rekolekcje dla uczniów szkoły podstawowej odbędą się w maju.
Nabożeństwa Wielkopostne:
Droga Krzyżowa:
- dla dzieci w piątki o godzinie 16.00 w kościele św. Stanisława
- dla młodzieży i dorosłych w piątki o godzinie 16.30 w kolegiacie.
Po Drodze Krzyżowej dla osób, które nie zostają na Mszy św. udzielona będzie Komunia św.
Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.30.
3. W przyszłą niedziele, 1 marca, po Mszy św. o godzinie 12.15 w Kolegiacie Wolińskiej spotkanie dla Rodziców Dzieci, które w tym roku przyjmą Sakrament Pokuty i Eucharystii.
4. Młodzież, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania ks. Marcin zaprasza w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godzinie 12.15, po Mszy św. będzie spotkanie przygotowujące do tego sakramentu.

• IP: 3.239.206.191

piątek, 29 marzec 2024 14:47