2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 08.03. 2020 r.
1. Dzisiejsza druga niedziela Wielkiego Postu kieruje nasz wzrok na Chrystusa uwielbionego, abyśmy nie zapominali, że trud, którego doświadczamy obecnie, nie jest pozbawiony sensu, lecz ma nas prowadzić do udziału w chwale Bożej.
2. Nabożeństwa wielkopostne:
DROGA KRZYŻOWA w piątek o 16.30. w Kolegiacie dla dorosłych i młodzieży
oraz kościele pw. św. Stanisława dla dzieci o godzinie 16.00.
Dla osób, które nie zostają na Mszy św. zostanie udzielona po Drodze Krzyżowej – Komunia św.
GORZKIE ŻALE w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.30.
Każdego z Parafian proszę, by przynajmniej 1 raz w Wielkim Poście uczestniczył w Drodze Krzyżowej.
3. Komunikat Przewodniczącego Episkopatu Polski ds. Misji:
W II niedzielę Wielkiego Postu w Kościele w Polsce przeżywamy od wielu lat Dzień Modlitwy. Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku obchodzimy go pod hasłem: ”Eucharystia i misje”. Chcemy zwrócić uwagę na fakt, że Eucharystia umacnia nas w jedności z Chrystusem, buduje Kościół i jest źródłem misji. Dzisiaj jednoczymy się w modlitwie z 1900 misjonarkami i misjonarzami z Polski głoszącymi ewangelię w blisko 100 krajach, a także po Mszach świętych możemy złożyć do puszki ofiarę na dzieła ewangelizacyjne, edukacyjne, medyczne i charytatywne jakie prowadzone przez misjonarzy.
4. Intencje Róż Różańcowych na najbliższy miesiąc:
a. O łaski potrzebne dla naszej parafii w czasie Wielkiego Postu, a szczególnie w czasie rekolekcji, które rozpoczną się w 29 marca.
b. O potrzebne łaski w opanowaniu epidemii koronawirusa na świecie.
5. Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet, rola kobiety jest nie do przecenienia, wszystkim Paniom życzę błogosławieństwa Bożego, a święty Jan Paweł II nazwał powołanie kobiety geniuszem.

• IP: 13.59.243.194

czwartek, 25 kwiecień 2024 23:08