UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI 01.01. 2021 r.
1. Pod opieką Matki Boga rozpoczynamy Rok Pański 2021 czcimy Jej Boże Macierzyństwo, dziękując Jej także za to, że Swą macierzyńską opieką otacza cały Lud Boży.
Prośmy dziś Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Nie wiemy co wydarzy się w tym roku, ale z wielowiekowych doświadczeń naszego Narodu wynika, że Matka Boga i nasza Matka, nigdy nas nie zawiodła, zwłaszcza w trudnych chwilach. Wpatrujmy się w Nią. Ona nosiła pod swoim Sercem Źródło naszego życia – Jezusa Chrystusa, przez którego wszystko się stało i nadal się dzieje.
2. Msze św. w ciągu tygodnia o godzinie 17.00 w Kolegiacie.
3. Dzisiaj I piątek miesiąca zmiana tajemnic różańcowych, proszę o modlitwę kolejną tajemnicą różańca, a intencjami są:
a. dziękczynna za łaski minionego roku i o błogosławieństwo w Nowym Roku Pańskim.
b. o ustanie pandemii i o błogosławieństwo dla służby zdrowia.
4. Osoby, które podjęły modlitwę za misje do 6 stycznia zapraszamy na Mszę św. w tym dniu na godzinę 12.15, gdyż będzie ona sprawowana w ich intencji.
5. Statystyka sakramentalna naszej parafii:
Sakrament Chrztu św. przyjęło 58 dzieci o 3 mniej niż w roku ubiegłym.
Sakrament Bierzmowania 53 osoby 43 mniej niż w roku ubiegłym.
Sakrament Eucharystii przyjęło po raz pierwszy 30 dzieci, o 7 mniej niż w roku ubiegłym.
Sakrament Małżeństwa zawarło 12 par o 13 mniej niż w roku ubiegłym.
Do wieczności Pan Bóg powołał 113 osoby o 33 więcej niż w roku ubiegłym.
6. „Bóg zapłać !” za ofiary składane przy wyjściu z kościoła.

• IP: 52.90.227.42

piątek, 29 marzec 2024 15:03