Uroczystość Objawienia Pańskiego
6.01.2021 r.
1. Uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy w Kościele od IV wieku. Głosi ona, że Syn Boży posłany przez Ojca na świat objawił się ludziom jako Zbawiciel wszystkich ludów. Dzisiaj Msze święte według porządku niedzielnego, a Msza św. o godzinie 12.15 zostanie poprzedzona Orszakiem Trzech Króli, ale prosimy przyjść na Mszę św. do kolegiaty, gdyż nie będzie przejścia z kościoła św. Stanisława.
W czasie Mszy św. zostanie poświęcona kreda, która oznaczamy nasze domy na znak, że jak Mędrcy ze Wschodu znaleźliśmy Chrystusa Mesjasza i radujemy się z Jego odnalezienia, ten znak pisany na naszych drzwiach, jest również prośbą by Chrystus nasz dom błogosławił, nie rezygnujmy z tego zwyczaju.
Czas Bożego Narodzenia to czas kolędników misyjnych, którzy tradycyjnie odwiedzają domy, śpiewają kolędy i odgrywają jasełka. Ze względu na pandemię możliwe jest to przez platformę google meet lub przez skeyp, kto chciałby przyjąć w tej formie kolędników może zgłosić się w tej sprawie do zakrystii po Mszy św. w tym roku ofiary przeznaczone są dla dzieci ze szczepu Masajów.
2. Najbliższa niedziela, 10 stycznia, Niedziela Chrztu Pańskiego, zamyka obchód okresu Bożego Narodzenia, będziemy celebrować pamiątkę publicznego ogłoszenia mesjańskiej misji Pana Jezusa, ale też zastanowimy się nad naszym sakramentem chrztu i powołaniem do zbawienia.
3. W czwartek, I czwartek miesiąca, zaraz po Mszy św. w kolegiacie półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.
4. Taca w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na dzieła misyjne Kościoła.

• IP: 3.83.187.36

piątek, 29 marzec 2024 10:10