5 NIEDZIELA WIELKANOCNA
02.05. 2021 r.
1. Jutro uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. o godzinie 11.00 w intencji Ojczyzny, oraz wieczorna Msza św. o godzinie 18.00.
2. Nabożeństwa majowe codziennie przed wieczorną Msza św. o godzinie 17.45.
W czwartek, I czwartek miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu zaraz po wieczornej Mszy św.
3. W piątek, 7 maja, ks. arcybiskup Andrzej Dzięga udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii o godzinie 18.00. Bardzo prosimy, aby na tą Mszę św. przyszły tylko osoby zainteresowane, z racji przypadającego w tym dniu I piątku miesiąca dodatkowa Msza św. zostanie odprawiona w małym kościele o godzinie 7.00
Spotkane dla młodzieży, która ma przyjąć Bierzmowanie w czwartek o 15.30.
4. W piątek przypada I piątek miesiąca jest to dzień zmiany tajemnic różańcowych od piątku modlimy się kolejną tajemnicą w Żywym Różańcu, w tym miesiącu dalej modlimy się :
a. o ustanie pandemii oraz
b. intencja dotycząca naszej parafii: w intencji dzieci i młodzieży przyjmującej sakrament Eucharystii i Bierzmowania.
5. W sobotę przypada dzień odpustu w kościele pw. św. Stanisława biskupa - Msza św. o godzinie 8.00.
6. W ubiegłym tygodniu zostały podane nowe obostrzenia dotyczące pandemii, dlatego podaję informację dotyczącą I Komunii św w dniu 30 maja. Msze św. w czasie której uczniowie przyjmą Sakrament Eucharystii będą o godzinie 11.00 i 12.15 O godzinie 11.00 klasy III a i III b, o godzinie 12.15 klasa III c i dzieci pozostałe, które rodzice zgłosili do Komunii św w tym roku.
Próba przygotowawcza dla dzieci kl. III a i b w środę o godz. 16.00,
dla pozostałych uczniów oraz klasy III c w środę 16.30.
7. W miesiącu maju papież Franciszek ogłosił szczególne modlitwy o ustanie pandemii koronawirusa w sanktuariach maryjnych na całym świecie, w dniu 3 maja będzie to sanktuarium MB Częstochowskiej. Proszę Parafian o zainteresowanie się w tym dniu programem telewizyjnym, aby znaleźć w programie telewizyjnym godziny modlitw i włączyć się w tą modlitwę Kościoła.
8. W poniedziałek zmarł w wieku 89 lat ks. bp Jan Gałecki, pogrzeb odbył się wczoraj Mszą św. w Katedrze Szczecińskiej, a trumna z ciałem została złożona w grobowcu kapłańskim na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie, Dzisiaj o godzinie 8.00 została odprawiona w intencji zmarłego księdza biskupa Jana.
9. W duchu modlitwy o ustanie pandemii modlić się będziemy litanią do Matki Bożej w naszej parafii przy krzyżach w następujących miejscowościach:
Laska - 2 maja, Dramino - 3 maja, Piaski - 4 maja, Rzeczyn, krzyż przy torach kolejowych - 5 maja, Dobropole - 6 maja, Kolonia Mierzęcin - 8 maja, Troszynek - 9 maja. Modlitwa rozpoczynać się będzie o godzinie 19:45. Zapraszamy do tej modlitwy także mieszkańców Wolina.

• IP: 13.58.252.8

niedziela, 05 maj 2024 01:50