UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA
3.06.2021 r.
1. Dzisiaj po Mszy św. o godz.10.00 odprawianej w Kolegiacie wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy ulicami: Wojska Polskiego, Zamkową, Słowiańską, Jaracza. Przy Domu katechetycznym będzie ostatni ołtarz.  Po zakończeniu procesji w kościele pw. św. Stanisława będzie odprawiona Msza św. dla osób, które rozpoczęły świętowanie od procesji.
W tym dniu mamy na podstawie przykazania kościelnego jako chrześcijanie obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Uczestnictwo w procesji takiej powinności nie obejmuje, ale podkreśla nasza wiarę w realną obecność Chrystusa pod postacią Chleba.
Wieczorna Msza św. zostanie odprawiona o godz. 18.00.
Zapraszamy jeszcze dzisiaj na godzinne Nabożeństwo Eucharystyczne, które rozpocznie się o godzinie 19.00 w kościele pw. św. Stanisława.
2. W oktawie Bożego Ciała procesje z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła po Mszy św. wieczornej - wyjątek stanowić będzie niedziela, w czasie której procesja odbędzie się po Mszy św. o godzinie 12.15.
3. Jutro I piątek miesiąca. Po procesji z Najświętszym Sakramentem - zmiana tajemnic różańcowych.
4. Ze względu na oktawę Bożego Ciała i liczne spotkania rodzinne i towarzyskie w najbliższy piątek (jutro) moich parafian i ich gości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
5. W najbliższą niedzielę, 6 czerwca, po Mszy św. wieczornej w kolegiacie - Koncert Organowy, na który zapraszamy. Wstęp wolny.
6. „Bóg zapłać !” za ofiary składane jako „ niedzielna taca” do skarbony przy wyjściu z kościoła.

• IP: 18.222.184.126

sobota, 18 maj 2024 11:02