24 niedziela zwykła - 12.09.2021 r.
1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:
A/ We wtorek, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone jest na pamiątkę odnalezienia relikwii Krzyża, przez św. Helenę, na miejscu zbudowana jest bazylika Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania. Po Mszy świętej nabożeństwo - Droga Krzyżowa, a odprawimy ją w intencji zachowania wiary w rodzinach, przebłagalnej za grzechy i zgorszenia w Ojczyźnie oraz o opanowanie pandemii.
B/ W środę, 15 września, wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
C/ W sobotę, 18 września, wspominamy świętego Stanisława Kostkę patrona dzieci i młodzieży.
2. We wtorek, 14 września w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego w katedrze Szczecińskiej pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Andrzeja Dzięgi uroczysta Msza św. z adoracją Relikwii Drzewa Krzyża Świętego o godzinie 18.00.
3. W tym tygodniu obchodzimy Tydzień Wychowania ze szczególnym tematem: „W blasku ojcostwa św. Józefa”, dlatego zachęcam Uczniów, Rodziców, aby w tym tygodniu przystąpili do spowiedzi na początek roku (spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. czyli od 17.30) a Rodziców zachęcam, aby w wybranym przez siebie dniu uczestniczyli w wieczornej Mszy św. o godzinie 18.00, a obecność ofiarowali w intencji błogosławieństwa w wychowywaniu swoich dzieci.
4. W ubiegłą niedzielę w czasie zbiórki na pomoc dla Afganistanu zebraliśmy i przekazaliśmy dla Caritas Polska 1.850 zł - „Bóg zapłać za ofiary!”
5. Dziękuję Żywemu Różańcowi za fundację obrazu błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego.
6. Nabożeństwo ku czci św. Józefa w przyszłą niedzielę, 19 września, po Mszy św. o godzinie 18.00.
7. W sobotę przypada 5 rocznica poświęcenia organów w naszej Kolegiacie.

• IP: 3.129.45.92

piątek, 03 maj 2024 21:27