W przeddzień rozpoczęcia okresu wielkiego postu do dekanatu wolińskiego zawitały w ramach peregrynacji po Polsce znaki Światowych Dni Młodzieży. We wtorkowy wietrzny wieczór Krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani zostały powierzone wiernym parafii św. Mikołaja Biskupa w Wolinie.

O godz. 21:00 rozpoczęło się powitanie w trzech stacjach pod przewodnictwem JE o. biskupa Mariana Błażeja Kruszyłowicza OFM Conv. W miejscu lokacji prastarej katedry biskupstwa pomorskiego przy ul. Wojska polskiego zaśpiewano Apel Jasnogórski przy oprawie muzycznej orkiestry dętej im. Br. Edmunda Sobisia SChr ze Szczecina. Następnie młodzież wolińska przeniosła w procesji światła do świątyni parafialnej krzyż a ikonę Bogurodzicy strażacy OSP Wolin. W Kolegiacie słowo wprowadzające skierował Dziekan Woliński ks. kan. Leszek Konieczny. O godz. 21:30 rozpoczęła się modlitwa różańcowa a pół godziny później Eucharystia Pontyfikalna z odnowieniem zobowiązań chrzcielnych młodzieży naszej parafii. Po Mszy św. odbyło się czuwanie modlitewne przeplatane pieśniami i słowami papieża Franciszka z Orędzia na Światowe Dni Młodych, które poprowadzili alumni Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Wówczas wszyscy zebrani w świątyni mogli z bliska adorować znaki ŚDM. Modlitwa zakończyła się przed północą.

Następnego dnia w środę popielcową, znaki ŚDM od godz. 8:00 gościły w parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Kołczewie u oo. Salwatorianów, a od godz. 10:00 znów w Wolinie, najpierw w szczególnym nabożeństwie Drogi Krzyżowej, a następnie uroczystej Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem JE biskupa pomocniczego naszej archidiecezji Henryka Wejmana. Po Eucharystii Szczególnie Goście zostali odprowadzeni do samochodu – kaplicy, by mogły dalej nawiedzać wspólnoty dekanalne naszej archidiecezji i w lipcu dotrzeć na spotkanie z papieżem Franciszkiem i młodymi całego świata w Krakowie.

Dziękujemy za pomoc przy organizacji wydarzenia m. in. Strażakom OSP Wolin, Harcerzom ZHP 3 Drużyny Gryfów Wolińskich, Policji, oraz Panu Jurkowi Akinowi, dzięki któremu przedstawiamy profesjonalną relację fotograficzną z tychże uroczystości.

• IP: 3.143.0.157

sobota, 27 kwiecień 2024 06:45