Start
Wolin - jedno z najstarszych polskich miast
Wolinianie przyjęli chrzest dzięki misjom chrystianizacyjnym biskupa Ottona z Bambergu.
Adoracja
*
Na konkurs wpłynęło 1060 prac z ponad 300 szkół i ośrodków kulturalno-edukacyjnych. Prace pochodzą ze wszystkich województw oraz z zagranicy: Indie, Sri Lanka, Białoruś, Ukraina, Zimbabwe, Uganda, Rwanda, Mauritius, Malta, Madagaskar, Syria, Kuwejt, Niemcy, Austria, Słowacja, Czechy, Rosja, Kazachstan, Azerbejdżan, Kirgistan, Chorwacja, Litwa, Łotwa, Wielka Brytania, Irlandia, Argentyna, Brazylia, Czad, Włochy, Francja, Portugalia, Luksemburg, Węgry, Etiopia, USA. Prace zostały podzielone na siedem kategorii. Patronat nad wydarzeniem objęli: Pan Janusz Kotański, Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej przy Stolicy Apostolskiej, Pani Magdalena Zarębska-Kulesza, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Jego Ekscelencja Ks. Abp Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński.  
Dnia 17 maja 2021 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej w składzie: 
dr hab. Bożena Kuklińska prof. KUL, Katedra Badań nad Sztuką od Starożytności do Współczesności, Instytut Nauk o Sztuce, Wydział Nauk Humanistycznych, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II 
s. Eliza Bojarska, Diecezjalny Wizytator Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej 
Anna Świtalska- Szewłoga, Redaktor programu katolickiego Arka TVP3 Szczecin 
Ks. kan. dr Zbigniew Woźniak, Akademia Sztuki w Szczecinie 
Ze względu na pandemię posiedzenie odbyło się w formie telekonferencji. Wszystkie prace nawiązywały do tematu, wykazywały wielki kunszt i zaangażowanie autorów. Po obradach komisja ustaliła następujące wyniki:
* 
Grupa 1  do 6 roku życia 
I Miejsce   
Emilia Olszewska   Katolickie Przedszkole Niepubliczne im. Ojca Pio,  Nowy Sącz 
II Miejsce   
Lilianna Puwał   Nyhemvegen Barnehage,  Floro,  Norwegia 
 Sabine Homsi    Moushati,  Aleppo, Syria 
III Miejsce  
Martyna Lewandowska  ZPO, Dys 
Alicja Niedzielska   Przedszkole w Cycowie 
*
Wyróżnienie: 
Antoni Ścioch   SP,  Domaszewnica 
Julita Stawarska   Przedszkole Nr 2,  Nowy targ 
Karolina Szymczak    PP Sióstr Nazaretanek,  Częstochowa  
Laura Šibalić    DV Vukauar,  Croatia   
Nina Peulić    DV Vukauar,  Croatia   
Maria Gabriela Baranovska Szkoła Polska Ryga Łotwa 
 **
Grupa 2   7-8 lat 
I Miejsce  
Artur Kalla    SP, Kadłub 
II Miejsce   
Mmoloki Malemane  St Thomas Aquinas Primary School, Bulawayo, Zimbabwe 
III Miejsce  
Jakub Ikwanty   ZPO,  Dys 
 *
Wyróżnienie: 
Barbara Misch   ZSP,  Orchowo 
Blanka Inglot   SP Nr 2,   Głogów Małopolski 
Eliza Żarnowska  SP Nr 159,  Kraków 
Fülöp  Csenge   Debrecen- Nyiregyházi  Bishopric,  Hungary 
Joseph Karah Youssef Oghii  Aleppo Syria 
Marcelina Kida  SP Nr 4 Bolesławiec 
Sharwin I.  St. Anthonys Charch Dayagama 
 *
Grupa 3    9-10 lat 
I Miejsce   
Monika Musialik, SP Kadłub 
II Miejsce   
Hugo Caparo,  Par. Grenoble  Francja 
III Miejsce  
Kacper Kulka, ZSP Gomunice 
Bartosz Kusak, SP  im. Jana Pawła II,  Wilczków 
* 
Wyróżnienie: 
Adam Toc,  SP Nr 52  Lublin 
Aleksandra Kusz, SP Nr 4 Oława 
Apolskich Arina,  Gimnazjum Katolickie,  Tomsk,  Rosja  
Hanna Stasiak,  SP Nr 12,  Szczecin 
Karol Małecki , SP Nr 7,  Gniezno 
Papp Janka, Debrecen- Nyiregyházi  Bishopric,  Hungary 
Kellan Fernandes, Katedra Kuwejt 
Paulo Alfrehat, Aleppo, Syria 
Nadia Micek Par św. Ludwika Luksemburg 
Karolina Rajzer Szkoła Odrodzenia Narodowego Pawłodar Kazachstan 
 *
Grupa 4     11-13 lat 
I Miejsce   
Emilia Prądzyńska, Zespół Szkół Publicznych,  Polanów 
II Miejsce   
Abbas Jérémie Abdelbanat St Joseph Kemkogi Mongo, Czad 
Carmen Mencarini,  Perugia,  Włochy 
III Miejsce  
Wiktoria Rowicka   ZSP,  Wierzchowisko 
 *
Wyróżnienie: 
A. M. Gracy Nirufa  St Patrick’s,  Talawakelle,  Sri Lanka 
Aliona Arabczyk  Par. Lack  Białoruś 
Bartosz Niezgoda  SSP,  Lipnica Dolna  
Dhruv Sosa  St Joseph High School,  Mombai,  Indie 
Edyta Studzińska   SP Nr 3,  Konstancin-Jeziorna 
Krzysztofa Pietruszewska   SP,  Wolin 
Mira Haffar  Aleppo,  Syria 
Rita Silva  Es Francisco de Holanda EB 2,3 Egas Moniz, Guimarães,  Portugal 
Zosia Rutka    SP ZS Misjonarek Św. Rodziny,   Białystok 
Szymon Muzyka   ZPO  Dys 
Wiktor Trojnar  ZS,  Łąka 
Zuzanna Karpińska   SP,  Borek Strzeliński 
 *
Grupa 5    14-15 lat 
I Miejsce   
Adelle Haffar   Aleppo Syria 
Konrad Bobowski   PSP,  Goczałków 
II Miejsce   
Austeja  Palionyte Sauletekio  gymnasium Siauliai,  Litwa 
Jean Mathieu Duverge St Joseph’s College Commerford  Street Curepipe 
III Miejsce  
Adam Czyż   SP Nr 2,  Żerniki Wrocławskie  
 *
Wyróżnienie: 
Amelia Mucha  SP,  Żerniki Wrocławskie 
Bogdan Biszkek   Kirgizja 
Daniela Sarova  KGSM,  Banska Bystrica,  Słowacja 
Deemer Aquilina  St  Patrick’s Salesian School,  Malta  
Eleonora Pawłowiec   Polska Szkoła w Mińsku   
Harsh Gobardhan  St Joseph’s College Commerford Street Curepipe Matiusuri 
Karol Dobielski  SP Nr 7,  Radomsko 
Maja Rusek  SP,  Błędów 
Norbert Pazuniak  SP,  Żerniki Wrocławskie 
 *
Grupa 6    powyżej 16 lat 
I Miejsce   
Killian Louis Genevieve St Joseph’s College Commerford Street Curepipe Matiusuri 
Maria Andruszko Par. Świętej Trójcy Połtawa Ukraina 
II Miejsce   
Akhilesh Mohindee St Joseph’s College Commerford Street  Curepipe 
Oskar Jakubowski    ZSOiT,   Kleczew 
III Miejsce  
Gabija Rudak Gimnazjum im. ks. J. Obremskiego,  Majszagola,  Litwa 
 *
Wyróżnienie: 
Amanuel Ashagire St. John Baptist de La Salle Catholic School, Addis Ababa, Etiopia 
B. Loddrico - ST. Anthony;s Charch Dayagama 
Ephrem Idossa Belin Catholic Kidane Mehiret School Nekemte Etiopia 
Guste Malinauskaite Sauletekio gymnasium Siauliai Litwa 
Siren Kebede Radość  St. John Baptist de La Salle Catholic School, Addis Ababa, Etiopia 
Raymond Shimwayez Sangwa G S Kibangu Muhanga Rwanda 
Izrael Ashenafi  St. John Baptist de La Salle Catholic School, Addis Ababa, Etiopia 
Zuzana Zborovska Crkevni stredni zdravotnicka skola Brno Czechy 
 *
Grupa 7     
I Miejsce   
Maja Pasemko   Szkoła Specjalna w Częstochowie 
II Miejsce   
Kinga Byczkowska Szkola Specjalna w Częstochowie 
Kaja Kałwa   Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Łodzi 
Weronika Dzieńkowska ZSS przy Uniwersyteckim Szpitalu w Lublinie 
III Miejsce  
Aleksandra Piskórz   SS,   Stargard 
Dominik Matysiak   ZSS,   Nowe Czarnowo 
 *
Wyróżnienie: 
Dominik Bal  SOSW 1,  Police 
Nikola Jamrozińska  SOSW 1,   Police 
Nikola Szczepańska Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Łodzi 
Rafał Zieliński Specjalny Osr. Szk-Wych w Nowogardzie 
 *
Gratulujemy nagrodzonym oraz wszystkim uczestnikom konkursu.  
 *
Słowo do uczestników skierował Konsul Honorowy Litwy ze Szczecina Pan Wiesław Wierzchoś: 
Drodzy Uczestnicy, 
Pragnę pogratulować  za czynny udział w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Radości i Boleści św. Józefa" w odpowiedzią na List Apostolski "Patris corde" Ojca Świętego Franciszka. 
Św. Józef jest nie tylko patronem robotników ale również m.in. rodzin chrześcijańskich i odprawiana Septenna ku czci  radości i boleści przez 7 dni lub tygodni czy miesięcy, oddaje przekrój życia chrześcijańskiego,  każdego z nas. 
Cieszę się, ze ten odzew spotkał się z tak dużym zainteresowaniem w Świecie Chrześcijańskim z dużym akcentem na Litwę- Państwa , które przyjęło chrześcijaństwo poprzez małżeństwo Króla Władysława Jagiełłę z Królową Polski Jadwigą Andegaweńską. 
Jeszcze raz Gratuluję, 
Z wyrazami szacunku 
Wiesław Wierzchoś 
A.H. Konsul Republiki Litewskiej w Szczecinie 
 *
 *
Dear Participants,  
 *
I would like to thank you for all of You for  active participation in the International Art Competition " of Joy and Pain of  Saint Joseph" in response to the apostolic letter of Saint Francis. 
 *
Saint Joseph is not only the patron of workers but also of Christian families and celebrated Septenna in honor of joy and pain for 7 days or weeks does the month reflect the cross-section of the Christian life, of each of us. 
 *
I am very glad that this respons met with so much interest in Christian world with a strong emphasis on the Lithuania state, which adopted Christianity through the marriage of King Władysław Jagiełło with Polish Queen Jadwiga Andegaweńska . 
 *
Congratulation once again, 
 *
Sincerely,  
 *
Wiesław Wierzchoś 
A.H.Consul of the Republic of Lithuania in Szczecin   

;

Parafia Wolin online

po krańce ziemii

Statystyka strony

2.png1.png9.png2.png8.png0.png0.png
Dzisiaj79
Wczoraj587
Tydzień2556
Miesiąc5336
Razem2192800

Visitor Info

  • IP: 44.192.52.167
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

2
Online

piątek, 09 grudzień 2022 04:49

Modlitwa w drodze. Rozważania na dziś.

Koronka za konających