22 NIEDZIELA ROKU – 02.09.2017 r.

1. Jutro, 4 września, początek roku szkolnego i katechetycznego. Prosząc Boga o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym odprawimy Mszę św. o błogosławieństwo Boże dla uczniów, nauczycieli i rodziców za tydzieñ w niedzielę 10 września, o godzinie 12.15. Rozpoczęcie roku, w Szkole Podstawowej o godzinie 10.00, a w Gimnazjum o godzinie 9.00. Katechetą w Szkole Podstawowej w tym roku będzie także ks. Tomasz Kuryłowicz – proboszcz parafii pw. św. Józefa w Wisełce.

2. W czwartek, 1 czwartek miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele pw. św. Stanisława o godzinie 19.00.

3. W piątek, 8 września, w kalendarzu liturgicznym święto Narodzenia NMP. Msza św. o godzinie 18.00.

4. Jutro naszą pamięcią modlitewną obejmijmy poległych w obronie Ojczyzny na frontach, obozach, zsyłkach, a także braci pomordowanych po skończonej wojnie. Apel poległych i modlitwa na naszym cmentarzu, jutro o godzinie 11.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W ramach Diecezjalnej Pielgrzymki na Jasną Górę organizujemy pielgrzymkę z parafii, wyjazd wieczorem w czwartek 21 wrzeœnia – powrót w sobotę 23.09 późnym wieczorem - koszt 250 zł. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.

6. Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania mają spotkanie za dwa tygodnie po Mszy św. o godzinie 18.00 – będą zapisy. Dorośli, którzy chcieliby przyjąć Sakrament Bierzmowania mogą zgłosić się do Księdza Piotra.

7. Ministranci i kandydaci na ministrantów mają zbiórkę ministrancką w sobotę o godzinie 12.00 na plebanii.

8. Dziewczynki, które śpiewały i chciałyby śpiewać w scholi mają spotkanie z Księdzem Piotrem w sobotę o godzinie 12.00 na plebanii.

9. Dzisiaj po Mszach św. można złożyć do puszki ofiarę dla poszkodowanych w nawałnicach, poszkodowanych jest ok. 100 tysięcy osób. Zbiórkę prowadzi „Caritas”.

10. W sobotę, ksiądz Arcybiskup Andrzej dokona konsekracji pierwszego na świecie Sanktuarium Dzieci Fatimskich z wierną kopią kaplicy z miejsca objawień w Fatimie. Uroczystość  odbędzie się  w sobotę o godzinie 12.00 w Szczecinie Osiedle Kasztanowe – zachęcamy parafian do  wzięcia udziału w tej uroczystości.

• IP: 18.218.115.99

niedziela, 19 maj 2024 14:37