23 NIEDZIELA ROKU – 10.09.2017 r.

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Chrześcijańskie Wychowanie Dzieci i Młodzieży. Myślą przewodnia jest hasło: „Maryja wychowawczynią pokoleń. Dzisiaj o godzinie 12.15, na Mszę św. zapraszamy szczególnie uczniów szkoły podstawowej młodzież gimnazjalną i młodzież szkół ponadgimnazjalnych, a także Nauczycieli i Rodziców. Rodziców i uczniów bardzo zachęcam, aby w tym tygodniu, w dzień dla siebie dogodny uczestniczyli we Mszy św. o godzinie 18.00 i przystąpili do spowiedzi i Komunii św. Spowiedź codziennie od 17.30 – 17.55.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:
    • W czwartek 14. września święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus i wniesienia ich do bazyliki , zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania.
    • W piątek, 15 września, wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie liturgiczne chcemy uświadomić sobie cierpienia jakie były udziałem Matki Bożej, która jak nikt inny była zjednoczona z Chrystusem, również w Jego męce cierpieniu i śmierci.
  3. Młodzież, klas III gimnazjum, która chce w tym roku szkolnym przyjąć Sakrament Bierzmowania ksiądz Piotr zaprasza na Mszę św. w przyszłą niedzielę o godzinie 18.00. Po Mszy św. spotkanie informacyjne dotyczące przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Dorośli, którzy chcieliby przyjąć ten sakrament bliższe informacje mogę otrzymać od księdza Piotra.
  4. W ubiegłą niedzielę składaliśmy ofiarę dla poszkodowanych przez nawałnicę. Nasza parafia przekazała na ten cel 4 tysiące złotych. Serdeczne „Bóg zapłać!”
  5. Komunikat Kurii Metropolitalnej:
Zapraszamy ludzi pracy i związkowców do udziału w uroczystości przekazania Zarządowi Regionu NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego, Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej Robotników Solidarności, należącego do Zbiorów Sztuki Wotywnej Jasnej Góry. Obraz ten będzie peregrynował przez najbliższy rok po parafiach naszej Archidiecezji, gdzie prowadzone będą spotkania formacyjne dla ludzi pracy. Uroczystość ta odbędzie się w poniedziałek 18 września, za ponad tydzień w kościele pw. św, Stanisława Kostki w Szczecinie, podczas Mszy św. o godzinie 18.00. sprawowanej przez Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę Metropolitę Szczecińsko - Kamieńskiego.

• IP: 18.118.30.253

wtorek, 07 maj 2024 13:47