24 niedziela zwykła - 17.09.2017 r.

1. Komunikat Kurii Metropolitalnej:

Zapraszamy ludzi pracy i związkowców do udziału w uroczystości przekazana Zarządowi Regionu NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej Robotników Solidarności, należącego do Zbiorów Sztuki Wotywnej Jasnej Góry. Obraz ten przez najbliższy rok będzie peregrynował po parafiach naszej Archidiecezji, gdzie prowadzone są spotkania formacyjne dla ludzi pracy. Uroczystość ta odbędzie się jutro w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Szczecinie podczas Mszy św. o godzinie 18.00, sprawowanej przez Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę Metropolitę Szczecińsko - Kamieńskiego.

1. Jutro w kalendarzu liturgicznym wspominamy św. Stanisława Kostkę patrona dzieci i młodzieży. Jutro przypada także 1 rocznica poświęcenia organów w naszej Kolegiacie.
  2. Błogosławieństwo przyborów szkolnych dla uczniów najmłodszych klas dzisiaj w czasie Mszy św. o godzinie 12.15.
  3. Młodzież klas III gimnazjum, która w tym roku szkolnym chce przystąpić do Sakramentu Bierzmowania ks. Piotr zaprasza na Mszę św. dzisiaj o godzinie 18.00.
  4. W tym tygodniu Pielgrzymka naszej Diecezji na Jasna Górę. Pielgrzymi rozpoczną czas modlitwy w piątek Apelem Jasnogórskim o godzinie 21.00, a zakończą Drogą Krzyżową w sobotę w godzinach rannych na Wałach Jasnogórskich. Osoby, które zapisały się na Pielgrzymkę mogą odebrać w zakrystii program Pielgrzymki, jest jeszcze 1 wolne miejsce.
  5. Spotkanie dla Rodziców, których dzieci przystąpią w tym roku szkolnym do Pierwszej Komunii św. w niedzielę, 1 października, po Mszy św. o godzinie 12.15. Proszę na ten dzień przygotowaćżańce dla dzieci, w czasie Mszy św. będzie ich poświęcenie.

• IP: 18.222.200.143

piątek, 26 kwiecień 2024 15:35