25 NIEDZIELA ROKU - 24 września 2017 r.

1. W dzisiejszym słowie księdza Arcybiskupa usłyszeliśmy o „Różańcu do granic”, który będzie celebrowany za dwa tygodnie w sobotę, 7 października, w liturgiczne wspomnie Matki Bożej Różańcowej. Kto chciałby się więcej dowiedzieć na temat powstania Sanktuarium Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach, odsyłam do artykułu w bezpłatnej gazecie „Głos Szczecińsko-Kamieński, który można otrzymać od ministranta po Mszy św. Bliższe informacje dotyczące udziału naszej parafii w „Różańcu do granic” będą podane w przyszłą niedzielę. W przyszłą niedzielę, 1 października, rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe, będą one odprawiane w niedziele i dni powszednie o godzinie 17.30.

2. We wtorek, 26 września, ksiądz Damian obchodzi dzień imienin, solenizant odprawi Mszę św. we wtorek o godzinie 18.00.

3. W czwartek, 28 września, o godzinie 15.00 w ramach Międzynarodowej Akcji Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata. W wielu miastach na wszystkich kontynentach naszego globu będzie miała miejsce modlitwa między innymi w intencji pokoju na świecie. Koronka do Bożego Miłosierdzia będzie odmawiana również w naszej parafii: przy krzyżu w Recławiu, oraz przy krzyżu obok Kolegiaty – czwartek godzina 15.00.

4. Ks. Dariusz Pilarski, który od 2 lat, był wikariuszem w parafii pw, Błogosławionego Michała Kozala w Świnoujściu, otrzymał dekret Ks. Arcybiskupa Andrzeja ustanawiający go proboszczem w parafii pw. Świętego Józefa w Trzcinnej w dekanacie myśliborskim od 1 października.

5. Msza św. dziękczynna zamówiona przez nauczycieli i uczniów, którzy w czerwcu brali udział w pielgrzymce do Lichenia i Częstochowy w przyszłą niedzielę o 12.15.

6. Spotkanie dla Rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym przystąpią do I Spowiedzi i I Komunii św. w przyszła niedzielę po Mszy św. o godzinie 12.15., proszę Rodziców i przygotowanie różańców, gdyż w czasie Mszy św. za tydzień będzie ich poświęcenie.

• IP: 52.14.85.76

piątek, 26 kwiecień 2024 06:44