OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  - 26 NIEDZIELA ROKU
1.10.2017 r.

1. Dzisiaj rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. Jak wielkie znaczenie ma ta modlitwa, podkreślił święty Jan Paweł II w Roku Różańca Świętego. Wypełniajmy testament Papieża – Polaka i chętnie bierzmy do ręki różaniec, zwłaszcza, że o to samo ciągle w wielu objawieniach prosi sama Maryja. Zachęcam do codziennego udziału w różańcu, a przynajmniej 1 raz w tygodniu o to proszę każdego, a tych, którym trudniej jest dotrzeć do naszego kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.
  Nabożeństwo różańcowe w niedziele w dni powszednie o godz. 17.30.  Nabożeństwa różańcowe dla dzieci w kościele pw. św. Stanisława  we wtorki i czwartki o godzinie 16.30.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek o godzinie 19.00 w kościele pw. św. Stanisława adoracja Najświętszego Sakramentu
  W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 zmiana tajemnic różańcowych i możliwość złożenia ofiary na radio Maryja i telewizję TRWAM. W sobotę przed południem odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem.
  W sobotę także nabożeństwo 1 sobót miesiąca, jednak program będzie nieco zmieniony, a przedstawia się następująco: 17.30 jedna część różańca, o godzinie 18.00 Msza św., po Mszy św. rozważanie tajemnic różańcowych.

3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
    Jutro – wspomnienie Aniołów Stróżów
    W środę św. Franciszka z Asyżu
    W czwartek  wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej
    W sobotę Matki Bożej Różańcowej.

4. Spotkanie dla Rodziców którzy w tym roku szkolnym przyjmą do Sakramentu Pokuty i Eucharystii dzisiaj po Mszy św. o godzinie 12.15 - spotkanie odbędzie się w kościele.

5. Komunikat Kurii Metropolitalnej:
Zapraszamy studentów studiujących w Szczecinie na uroczystą Mszę świętą  inaugurującą nowy rok akademicki. Msza św. pod przewodnictwem  Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi zostanie odprawiona w Sanktuarium   Najświętszego Serca Pana Jezusa w przyszłą niedzielę o godzinie 20.00.

„Różaniec do granic”w sobotę we wspomnienie
Matki Bożej Różańcowej  w naszej parafii.

Ze względu na odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem i Msze św. z Sakramentem Małżeństwa  prosimy, aby chętni dojechali do  kościołów stacyjnych we własnymi środkami lokomocji. Kościoły stacyjne są  w Wisełce , Międzywodziu, Kołczewie.
W kościołach stacyjnych program:
   10.30   – konferencja
   11.00   Msza św.
   Posiłek
   14.00 – modlitwa w miejscach wyznaczonych przez Księży Proboszczów. Modlitwa różańcowa obejmuje 4 części różańca, zakończenie ok. godziny 16.00.

Wielu chętnym osobom trudno uczestniczyć w tej wspólnotowej modlitwy ze względu na stan zdrowia, dlatego  w kościele pw. św. Stanisława w sobotę będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 14.00 – następnie odmówimy 4 części różańca. Radio Maryja przeprowadzi audycję  ogólnopolską w godzinach tej modlitwy Różańcowej, dlatego w domach możemy się do niej także włączyć. Od ministrantów można otrzymać  ulotki informujące i tej szczególnej  modlitwie.

Miesiąc20585

• IP: 3.138.33.178