6 NIEDZIELA ROKU - 11 .02. 2018 r.

1. W środę rozpoczyna się Wielki Post. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze św. w Środę Popielcową o godzinie 9.00, 17.00 i 18.00, wszystkie Msze św. w Kolegiacie.
Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, a zasady są następujące:
   a. Od 14 roku życia bez górnej granicy wieku obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
   b. Osoby między 18 a 60 rokiem życia mogą spożyć 3 posiłki z których 1 może być do syta.
Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać tych, którzy w ścisłym sensie nie są do niego zobowiązani.
Pamiętajmy, że Wielki Post jest czasem zakazanym dla wszystkich hucznych zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych. W tym tygodniu będziemy się szczególnie modlić o trzeźwość w naszej Ojczyźnie.
W czasie Wielkiego Postu odbędą się Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych a rozpoczną się 18 marca w 5 niedzielę Wielkiego Postu.
Doroczne rekolekcje dla młodzieży szkolnej i dzieci odbędą się w ostatnim tygodniu kwietnia.

2. Nabożeństwa Wielkopostne:
Droga Krzyżowa:
w piątki dla dzieci w kościele św. Stanisława o godzinie 16.00.
dla dorosłych i młodzieży w Kolegiacie o godzinie 16.30.
Po Drodze Krzyżowej dla osób, które nie zostają na Mszy św. zostanie udzielona Komunia św.
Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.30.

3. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą świętą, a w niedzielę przed i w czasie Mszy świętych.

• IP: 18.118.2.15

piątek, 26 kwiecień 2024 17:46