5 niedziela roku 04.02.2018 r.

1. Jutro we wspomnienie św. Agaty męczennicy, po Mszy św. poświecenie chleba i wody. Chleb i wodę do poświecenia trzeba przygotować samemu.

2. W przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada rocznica objawienia się Matki Bożej w Lourdes, w 1858 roku, w 4 lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce Bernadecie Soubirous w Massabielskiej grocie. Tamte wydarzenia upamiętnia znana i chętnie śpiewana pieśń „Po górach dolinach”. Podczas 18 spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy i pokuty oraz prosiła, by na miejscu objawień został zbudowany kościół, tak się też stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes pielgrzymują chorzy i zdrowi z całego świata.

W Kościele w tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii z Najświętszym Sakramentem w I piątek i I sobotę miesiąca odwiedzamy ponad 60 chorych, w dalszym ciągu można zgłaszać chorych do tej posługi.

3. Msza św. w intencji zmarłych i żyjących Sybiraków sprawowana będzie w przyszłą niedzielę o godzinie 11.00 .

4. Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie od 18.00 - 18.30, a w sprawach pilnych można przychodzić w każdym czasie.

5. Dziękuję za ofiarę w wysokości 1.000 złotych z dnia Ofiarowania Pańskiego przeznaczoną na zakony klauzurowe.

Miesiąc20495

• IP: 3.22.51.241