4 NIEDZIELA ROKU – 28.01.2018 r.

1. W piątek, przypadła 1 rocznica śmierci ks. prałata Jan Ubermana, z tej okoliczności została umieszczona w Kolegiacie tablica, którą pobłogosławił Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga. W podziękowaniu za posługę ks. Prałata zanieśmy nasze modlitwy.

2. Dzisiaj kleryk naszej parafii Norbert Kozłowski w kościele seminaryjnym przyjmie posługę akolitatu, przez przyjęcie tej posługi będzie mógł udzielać Komunii św.

3. W piątek, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka na tacę w czasie Mszy św. będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych, których mieszkańcy ustawicznie modlą się w intencjach Kościoła i świata, a więc także za nas. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca zawiłe i ciemne drogi naszego życia. Po drogach wiary dobrze jest kroczyć z Chrystusową Matką.
Msze św. w piątek o godzinie 8.00 i 17.00. W tym dniu nie ma obowiązku uczestnictwa we Mszy św.

4. W tym tygodniu, przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek o godzinie 18.00 w kościele pw. św, Stanisława godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.
W pierwszy piątek miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godzinie 17.00
W sobotę przed południem odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem, a Msza św. w sobotę zostanie odprawiona w intencji uwielbiającej i wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP.

5. Kolęda:
Jutro od 15.30 ulice Parkowa, Ogrodowa, Prosta.
W zakrystii po Mszy św., można zgłosić kolędę uzupełniającą.

• IP: 54.90.236.179

piątek, 29 marzec 2024 04:48