5 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 29.04.2018 r.

1. Słowa serdecznego podziękowania kieruję do Dyrektorów i Grona Pedagogicznego szkół naszej parafii za pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji szkolnych, które odbyły się w ubiegłym tygodniu.

2. W czwartek, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele o godzinie 11.00 w intencji Ojczyzny. W czasie liturgii Mszy św. kilka pieśni wykona chór Julin, który w piątek obchodził jubileusz 10-lecia istnienia. Wieczorna Msza św. o godzinie 18.00. Msza św. o godzinie 11.00 zostanie poprzedzona Apelem Poległych, który będzie na cmentarzu o godzinie 10.00, w tym dniu będziemy obchodzić także rocznicę zakończenia walk o Wolin.

Wieczorem z racji I czwartku miesiąca o godzinie 19.00 w kościele pw. św. Stanisława godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą serdecznie zapraszam.

3. W piątek, przypada I piątek miesiąca, Msza św. o godzinie 18.00, na którą szczególnie zapraszam Rodzinę żańcową. Po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę na Radio Maryja i Telewizję Trwam.

W piątek przypada także dzień patrona strażaków św. Floriana. Strażakom naszej parafii życzę błogosławieństwa Bożego w ich służbie „Bogu na chwałę Ludziom ku pożytkowi.”

Ze względu na liczne spotkania rodzinne, towarzyskie, odbywające się w tym czasie udzielam moim parafianom i ich gościom dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych – w najbliższy piątek nie obowiązuje post.

4. W sobotę I sobota miesiąca, po Mszy św. rozpoczynamy nabożeństwo 5 sobót wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi.

5. W przyszłą niedzielę, 6 maja, po Mszy św, o godzinie 12.15 w Kolegiacie spotkanie dla Rodziców, których dzieci przystąpią w tym roku po raz pierwszy do Sakramentu Eucharystii, jest to ostatnie spotkanie przed tą uroczystością w dniu 27 maja.

6. Od 1 maja, czyli od wtorku, nabożeństwa majowe codziennie, również w niedzielę o godzinie 17.45. Bardzo proszę włączmy się w przeżywanie tego miesiąca maryjnego przez śpiew Litanii Loretańskiej.

• IP: 18.217.150.11

czwartek, 25 kwiecień 2024 23:09