4 NIEDZIELA WIELKANOCNA - 22.04.2018 r.

1. Dzisiaj – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza, ze względu na proklamowaną w tę niedzielę perykopę ewangeliczną o Chrystusie Dobrym Pasterzu. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa - Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów możliwe jest przedłużenie Chrystusowej zbawczej Ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.

2. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę w naszej parafii odbędą się rekolekcje szkolne dla uczniów szkół wszystkich typów. Rekolekcje poprowadzą Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. Siostry przyjadą do nas z klasztoru w Gorzowie Wielkopolskim.

3. W czwartek do Pierwszej Spowiedzi przystąpią Dzieci, które za miesiąc po raz Pierwszy przyjmą Komunię świętą. Młodych parafian polecam modlitwie parafian.

4. Bardzo dziękuję Rodzicom Bierzmowanej młodzieży za ofiarę złożoną z tej okoliczności, za część ofiar został zakupiony dla parafii biały ornat, w którym sprawowana była obecna Msza święta.

5. Jutro w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski, a w środę święto św. Marka Ewangelisty.

6. Chór Julin odchodzi jubileusz 10 - lecia istnienia, w piątek w „Dworku” odbędzie się z tej okazji koncert. Życzę chórowi, by śpiew ubogacał słuchaczy duchowo, a jurorzy w konkursach nagradzali uznaniem.

7. Chorych, których zwykle odwiedzamy w I soboty miesiąca, odwiedziny w najbliższą sobotę.

• IP: 18.191.171.235

piątek, 26 kwiecień 2024 05:02