2. NIEDZIELA WIELKANOCNA
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
19.04.2020 r.
1. Dzisiaj Kościół obchodzi Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że kocha i przebacza. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty?
Jako Kościół napełniony paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie. Zachęcamy do rozwijania osobistej pobożności przez modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Dzisiaj nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00 w kościele św. Stanisława, zachęcamy do udziału w modlitwie przez transmisję na Facebooku.

W najbliższym czasie zamierzamy kontynuować transmisję niedzielnej Mszy świętej z godziny 12:15 Zachęcamy do śledzenia parafialnego Facebooka.

2. Prośba do rodziców dzieci, które w tym roku mają przystąpić do Sakramentu Pokuty i Eucharystii: proszę, aby w najbliższych 2 tygodniach czyli do 3 maja zgłosić te dzieci, których rodzice decydują się na termin 24 maja godzina 11.00. Telefon do ks. Proboszcza 605 619 566. Będzie ograniczona ilość osób, które z dzieckiem uczestniczyć będą we Mszy św. komunijnej, w zależności od zgłoszonych dzieci na ten dzień, dlatego proszę o zgłoszenia.

3.Zgodnie z rozporządzeniem Pana Premiera od jutra, tj. 20 kwietnia  we Mszy świętej może uczesntniczyć 1 osoba na 15 m2. Dlatego też na mocy tego rozporządzenia w naszej kolegiacie będzie mogło od poniedziałku uczestniczyć 75 osób.

4. Jednakże informujemy, że Ksiądz Arcybiskup przedłużył dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta do 10
maja (włącznie). Ksiądz Arcybiskup zwraca się prośbą o modlitwę w intencji Ojca Świętego Franciszka, Kościoła Powszechnego, w intencjach chorych, personelu medycznego, służb państwowych i wolontariuszy pomagających w walce z epidemią oraz o ustanie epidemii.

• IP: 18.191.239.123

niedziela, 05 maj 2024 14:06