III NIEDZIELA WIELKANOCNA
26.04.2020 r.
.
1. Od dziś przezywamy w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Zapraszamy dzisiaj o godzinie15.00 na nabożeństwo Słowa Bożego do kościoła pw. św. Stanisława. Narodowe Czytanie Pisma Świętego od dziś do soboty o godzinie 20.00 w kościele pw. św. Stanisława, zakończone modlitwą różańcową.
.
2. W kolegiacie w czasie Mszy świętej może uczestniczyć 75 osób, na taką liczbę pozwala ostatnie zarządzenie w czasie epidemii. Pamiętajmy o odpowiednich odległościach i noszeniu masek w czasie nabożeństw w kościele. Ksiądz Arcybiskup przedłużył dyspensę od uczestnictwa we Mszy św. do 10 maja włącznie. W czasie tej dyspensy będzie można w dalszym ciągu przyjmować Komunie św. bez uczestnictwa we Mszy św. z tą różnicą, że będą to tylko 2 godziny w czasie niedzieli 12.00 i 19.00. W środy przed Mszą św., która w dni powszednie odprawiana jest o godzinie 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W niedziele transmitujemy Mszę św. o godzinie 12.15.
3. W piątek rozpoczyna się miesiąc maj, nabożeństwa majowe będą odprawiane w kolegiacie codziennie o godzinie 17.45.
4. Prośba do Róż Różańcowych: 1 maja przypada I piątek miesiąca, proszę dokonać zmiany tajemnicy różańcowej na następną, a intencją jest modlitwa o ustanie pandemii oraz o powołania kapłańskie i zakonne z racji przypadającej miesiącu maju Niedzieli Dobrego Pasterza.
5. Przyszłą IV niedzielę Wielkanocy, obchodzimy jako Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona dni modlitw o powołania do służby w Kościele, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników na Bożej roli.
6. W dalszym ciągu proszę Rodziców dzieci klas III o deklaracje, kiedy ich dziecko przystąpi do I Spowiedzi i Komunii św.; rodzice, którzy decydują o dacie, 24 maja, proszeni są o tą deklarację w najbliższym tygodniu. W tym roku, rodzice każdego dziecka mogą zadecydować sami o terminie I Komunii św.
7. Sakrament Bierzmowania młodzieży naszej parafii zostanie udzielony w niedzielę, 31 maja, w 3 grupach o godzinie 9.30, 11.00 i 12.15. Sakramentu Bierzmowania w tym roku udzieli Ks. Proboszcz na podstawie szczególnego upoważnienie Księdza Arcybiskupa. Ks. Marcin będzie informował młodzież o dalszym cyklu przygotowań.
8. W sobotę, 2 maja, przypada uroczystość NMP Królowej Polski, gdyż pod względem ważności świąt, niedziele wielkanocne są ważniejsze. Msza św. za Ojczyznę będzie odprawiona w niedzielę, 3 maja, o godzinie 11.00 w kolegiacie.
9. Zachęcam do nabywania tygodnika „Niedziela” i świec „Caritasu” w systemie samoobsługowym przy wyjściu z kościoła.

• IP: 18.191.147.190

piątek, 26 kwiecień 2024 02:55