28 NIEDZIELA ROKU – 11.10.2020 r.
1. W środę,14.10, Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Nauczycielom, pracownikom administracji i wszystkim, którym bliskie jest wychowywanie młodych pokoleń, życzę błogosławieństwa Bożego w pracy wychowawczej i edukacyjnej - do życzeń dołączam serdeczną modlitwę.
2. 16 października, przypada 42 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły – świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, dlatego dzisiaj po Mszach świętych składamy ofiarę na stypendia dla młodzieży korzystającej z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która jest podziękowaniem Panu Bogu za pontyfikat Papieża Polaka. Hasłem tegorocznego dnia są słowa: „Totus Tuus” - ofiarę można złożyć do puszki przy wyjściu z kościoła
3. Różaniec dla dorosłych i młodzieży codziennie o godzinie 17.30, a dla dzieci we wtorki i czwartki o 16.30 w kościele pw. św. Stanisława, zachęcam do wspólnotowego przeżywania tej modlitwy.
4. W środę, 14 października, przypada dokładna 880 rocznica powołania biskupstwa pomorskiego przez papieża Innocentego II w roku 1140 z siedzibą w Wolinie , dlatego podejmujemy od dziś jako parafia modlitwę różańcową trwającą do 6 stycznia czyli przez 88 dni. Biskupstwo pomorskie było biskupstwem misyjnym. Pierwszy jej pasterz Wojciech borykał się z takimi samymi problemami jak dziś biskupi w krajach misyjnych, dlatego chcemy wesprzeć ich codzienną modlitwą różańcową. Niech to będzie także nasze wotum wdzięczności za dar wiary, który otrzymali nasi praojcowie z rąk św. Ottona z Bambergu blisko 900 lat temu, a zwieńczeniem tego procesu ewangelizacyjnego było ustanowienie w naszym mieście pierwszej stolicy biskupiej. Prowadzimy zapisy chętnych, którzy przez te 88 dni do codziennych modlitw dołączą 1 dziesiątek różańca. Chcemy, aby ta modlitwa nie była anonimowa, ponieważ przekażemy imiona i nazwiska osób modlących się księżom na misjach, aby i oni mogli odwdzięczyć się swoją modlitwą. Do każdego zapewnienia modlitewnego dołączamy wykonane przez uczniów naszych szkół i naszych parafian korporały i puryfikaterze, które są niezbędne do sprawowania Najświętszej Ofiary. Do każdego księdza dołączona będzie także kartka specjalnie wydana na nasz jubileusz przez Pocztę Polską.
5. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Misyjny z hasłem „Oto ja poślij mnie”. Z tej okazji nauczyciele Szkoły Podstawowej w Wolinie organizują kiermasz misyjny pod nazwą pierniki dla Afryki. W ubiegłym roku tę akcję pobłogosławił ks. abp Andrzej Dzięga, a zebrane środki zostały przekazane do Kenii. W tym roku poprzez naszą ofiarę chcemy wesprzeć mieszkańców Madagaskaru. Pamiętajmy, że oprócz naszej ofiary powinna być także modlitwa w intencji misji.
6. W przyszłą niedzielę święto patronalne Służby Zdrowia i dlatego będziemy szczególnie prosić o Bożę błogosławieństwo w ich trudnej pracy w czasie pandemii.

Miesiąc20279

• IP: 18.219.22.169