29 NIEDZIELA ROKU
18.10.2020 r.
1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień modlitwy w intencji misji, a jej szczególną myślą jest hasło: „Oto ja, poślij mnie” w codziennych modlitwach pamiętajmy o tej szczególnej intencji Kościoła. Uczniowie z Rodzicami oraz Nauczyciele Szkoły Podstawowej zorganizowali akcję: „Pierniki dla Afryki”, dlatego przygotowali pierniki, które możemy nabyć po Mszy św., składaną dobrowolną ofiarę, przekażemy dla mieszkańców wyspy Madagaskar.
2. Przed nami kolejny, różańcowy tydzień. Naszym orężem jest różaniec, w myśl słów św. Pawła apostoła: „Zło dobrem zwyciężaj”. Nabożeństwa różańcowe codziennie również w niedzielę o godzinie 17.30. Dzieci zapraszamy we wtorek i czwartek o godzinie 16.30 do kościoła pw. św. Stanisława. Zapraszam szczególnie tych, którzy w tym nabożeństwie jeszcze nie uczestniczyli.
3. Kartki na wypominki można otrzymać przy wyjściu z kościoła lub na stoliku obok tygodnika: „Niedziela”. Wypełnione kartki składamy w czasie Mszy św., w biurze parafialnym, lub do skrzynki, która znajduje się na filarze obok obrazu Jezusa Miłosiernego.
4. W ubiegłą niedzielą na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy i przekazaliśmy jako parafia 2.200 zł „Bóg zapłać!" za złożoną ofiarę.
5. Za tydzień ostatnia niedziela przed uroczystością Wszystkich Świętych, tradycją lat poprzednich jest modlitwa za zmarłych na cmentarzu, ale ze względu na pandemię różaniec za zmarłych będzie o 17.30 w kolegiacie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
6. W przyszłą niedzielę zmiana czasu na zimowy – noc będzie dłuższa o 1 godzinę, proszę to uwzględnić w planowaniu uczestnictwa we Mszy św. Niedzielne i Świąteczne wieczorne Msze św. odprawiamy przez cały rok o godzinie 18.00.
7. Dzisiaj jest święto patronalne Służby Zdrowia za wstawiennictwem św. Łukasza ewangelisty ich patrona upraszamy w modlitwie wielu łask Bożych w ich posłudze.
8. Bardzo dziękuję za używanie maseczek w czasie liturgii, w dalszym ciągu proszę o przestrzeganie zasad żółtej strefy, o których jesteśmy dobrze poinformowani, od przyszłej niedzieli wszystkie niedzielne Msze św. odprawiane będą w kolegiacie, w której ze względu na powierzchnię może uczestniczyć 250 osób.

• IP: 3.149.214.32

sobota, 20 kwiecień 2024 07:45