30 NIEDZIELA ROKU - 25.10.2020 r.
1. Dzisiaj nastąpiła zmiana czasu na zimowy. Msze św. wieczorne w dni powszednie będziemy odprawiać o godz. 17.00, a pół godziny przed Mszą św. nabożeństwo różańcowe. Niedzielny program odprawiania Mszy świętych nie ulega zmianie. Różaniec dla dzieci, który był we wtorek i czwartek zakończył się w ubiegłym tygodniu. Różańcowa modlitwa za zmarłych dzisiaj o 17.30 w kolegiacie, na cmentarzu nie będzie żadnego nabożeństwa.
2. W najbliższą niedzielę, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, nie będzie Mszy św. na cmentarzu, Wszystkie Msze św. odprawiane będą w kolegiacie jak w każdą niedzielę o 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 i 18.00 oraz na filiach.
3. W Dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych, 2 listopada, Msze św. o 9.00 i 17.00 w Kolegiacie.
4. W przyszłym miesiącu listopadzie pamiętajmy o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie nie tylko wyrazem naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za ich trud codziennego życia i poświęcenia dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Ofiary Mszy Świętej. Dopiero zaniesione kwiaty i zapalone znicze na grobie staną się wyrazem czegoś co jest cenne w oczach Boga.
5. Kartki wypominkowe z wypisanymi imionami i nazwiskami można składać do skrzynki obok obrazu Jezusa Miłosiernego, na tacę po Mszy św. lub w zakrystii. Kartki leżą na stoliku przy wyjściu. Msza św. za zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej odprawiona będzie w uroczystość Wszystkich Świętych o godzinie 11.00 oraz 2 listopada o godzinie 9.00 w Kolegiacie.
6. W ubiegłą niedzielę na misje na wyspę Madagaskar zebraliśmy i przekazaliśmy 2.600zł, bardzo dziękuje Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom naszej Szkoły Podstawowej a także wszystkim, którzy przygotowali akcję: „Pierniki dla Afryki”, za zaangażowanie w przeprowadzeniu tak pięknego Dnia Misyjnego, jednocześnie bardzo dziękuje wszystkim, którzy podjęli codzienną modlitwę 1 dziesiątkiem różańca w intencji misji – modlitwa potrwa do 6 stycznia przyszłego roku.
Cieszymy się, że za wszelkie działania misyjne nasza Szkoła Podstawowa oraz parafia zostały uhonorowane Różą św. Teresy z Lisieoux (patronki dzieła misyjnego Kościoła), jest to nagroda za szczególne działania na rzecz misji nadawana przez Archidiecezjalne Dzieła Misyjne. Niech to wyróżnienie zachęca nas do jeszcze większego działania.
7. Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej na czas trwania czerwonej strefy.
8. Niedzielną ofiarę na utrzymanie naszej parafii można złożyć przy wyjściu z kościoła- „Bóg zapłać!” za ten dar serca.

• IP: 44.201.64.238

czwartek, 28 marzec 2024 16:32