UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
1 LISTOPADA 2020 r.
1. Dziś Kościół wychwala Pana Boga za świętych i błogosławionych, oficjalnie kanonizowanych i tych, którzy w cichości prowadzili święte życie. Radujemy się i wierzymy, że są w domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary.
My jesteśmy Kościołem pielgrzymującym do nieba i walczącym z grzechem; święci są Kościołem tryumfującym; a zmarli przebywający w czyśćcu są Kościołem oczyszczającym. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, by mogli Boga oglądać „twarzą w twarz”.
2. Składanie kwiatów i zapalonych zniczy należy do naszej kultury. Chrześcijanin zobowiązany jest jednak do czegoś więcej. Mamy obowiązek modlić się za zmarłych, by pomóc im w czyśćcu. Skuteczną pomocą są także ofiarowane w ich intencji Msze święte i odpusty, które możemy dla nich uzyskiwać przez nawiedzenie cmentarza przez cały listopad w dowolnie wybranych 8 dniach, a nie jak dotychczas przez pierwszych 8 dni listopada.
3. Dzisiaj Msze św. według porządku niedzielnego 8.00, 9.30, 11.00, 12.15. 18.00, o godz. 11.00 Msza św. - w intencji polecanych w „Wypominkach” .
4. Jutro we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Msze św. w Kolegiacie godzinie 9.00 i 17.00. Msze św. wieczorne w dni powszednie o godzinie 17.00. „ Wypominki” jutro o godz.8.30 i o 16.30. W niedzielę „wypominki” pół godziny przed wieczorną Mszą św. która odprawiana jest o 18.00. Jutrzejsza Msza św. o godzinie 17.00 będzie także sprawowana w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
5. Kancelaria po zmianie czasu na zimowy jest czynna w dni powszednie od 18.00 do 18.30.
6. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, w czwartek zaraz po Mszy św. w kolegiacie godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której będziemy prosić w intencji naszej Ojczyzny. W piątek zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św.
7. Serdecznie dziękuję za ofiary składane przy wyjściu z kościoła.

• IP: 18.216.239.46

niedziela, 28 kwiecień 2024 18:30