2 NIEDZIELA WIELKANOCNA
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
11 .04.2021 r.
1. Dzisiaj Kościół obchodzi Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że kocha i przebacza. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty?
Jako Kościół napełniony paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie. Zachęcamy do rozwijania osobistej pobożności przez modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego.
2. Wczoraj ks. Marcin Miczkuła obchodził 11 rocznicę święceń kapłańskich, a we wtorek przypada dzień jego imienin – solenizant odprawi Mszę św. dzisiaj o godzinie 12.15.
3. W niedzielę, 18 kwietnia zamiast dorocznego Marszu dla Życia zapraszamy do udziału w akcji „USŁYSZ”, który odbędzie się przy figurze św. Jan Pawła II na Jasnych Błoniach w Szczecinie o godziny 12.00 do 21.00. Akcja „USŁYSZ” będzie polegać na tym, że każdy popierający wartość życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, będzie mógł dać o tym swoje świadectwo poprzez uderzenie w dzwon „Głos Nienarodzonych”, który został pobłogosławiony przez Ojca Świętego Franciszka w ubiegłym roku w Rzymie.
4. Najbliższy tydzień Kościół w Polsce obchodził będzie 77 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”.
5. Dziękuję za ofiary składane przy wyjściu z kościoła: „Bóg zapłać!”.

• IP: 13.58.6.202

sobota, 18 maj 2024 16:27