III NIEDZIELA WIELKANOCNA
18.04.2021 r.
1. Od dziś przeżywamy w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny, w tym roku przeżywany jest on pod hasłem: "Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”, a motywem przewodnim są słowa: ”Jam jest chleb życia. Kto do mnie przychodzi, nie będzie łaknął, a kto we mnie wierzy nigdy pragnąć nie będzie”.
Narodowe Czytanie Pisma Świętego od dziś do soboty o godzinie 20.30 w kościele pw. św. Stanisława, zakończone Apelem Jasnogórskim o godzinie 21.00.
2. Przyszłą IV niedzielę Wielkanocy, obchodzimy jako Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona dni modlitw o powołania do służby w Kościele, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników na Bożej roli.
3. Sakrament Bierzmowania młodzieży naszej parafii zostanie udzielony w piątek, 7 maja, o godzinie 18.00 przez ks. arcybiskupa Andrzeja Dzięgę. Ks. Marcin będzie informował młodzież o dalszym cyklu przygotowań.
4. W poniedziałek, 19 kwietnia, tak jak każdego 19 dnia miesiąca, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci św. Józefa patrona Kościoła.
5. W piątek, 23 kwietnia, przypada uroczystość św. Wojciecha patrona Polski.
6. W dzisiejszą niedzielę zamiast dorocznego Marszu dla Życia zapraszamy do udziału w akcji „USŁYSZ”, która odbędzie się przy figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach w Szczecinie od godziny 12.00 do 21.00. Akcja „USŁYSZ” będzie polegać na tym, że każdy popierający wartość życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci, będzie mógł dać o tym świadectwo przez uderzenie w dzwon „Głos Nienarodzonych”, który został pobłogosławiony przez Ojca Świętego Franciszka w ubiegłym roku w Rzymie.

• IP: 3.137.157.70

sobota, 18 maj 2024 13:07