18 NIEDZIELA ROKU - 01.08.2021 r.
1. Dzisiaj 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie 18.00 odprawimy Mszę św. w intencji ofiar, a dla Kombatantów o potrzebne łaski.
2. W sierpniu duchowo łączymy się z Pielgrzymami podążającymi na Jasną Górę. Wspólnie wierni tradycji ojców, zanośmy do Maryi Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, rodzinne i osobiste. Bardzo dziękuję za pomoc w przyjęciu Pielgrzymów w poniedziałek, którzy przyszli ze Świnoujścia i Kamienia Pomorskiego.
3. Tradycją wielu już lat jest, że w sierpniu modlimy się o trzeźwość w naszej Ojczyźnie, a zachęcani jesteśmy do całkowitej abstynencji w tym miesiącu jako wynagrodzenie za ten grzech naszego Narodu.
4. W piątek, 6 sierpnia, przypada święto Przemieniania Pańskiego. Wydarzenie Przemienienia Jezusa pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi.
5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek w kolegiacie zaraz po Mszy św. godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, a w piątek po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych i możliwość złożenia ofiary na telewizję TRWAM i Radio Maryja.
6. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na środki transportu dla misjonarzy, przekazaliśmy 1.800 zł.
7. Zmarł ks. kanonik Jan Zalewski proboszcz w parafii św. Józefa w Wisełce w latach 90 ubiegłego wieku, pogrzeb odbędzie się we wtorek w Chojnie o godzinie 11.00.
8. W kościele możemy obejrzeć wystawę rysunków, które otrzymaliśmy w odpowiedzi na konkurs plastyczny : „Radości i smutki św. Józefa”. Na konkurs napłynęło ponad tysiąc prac z 30 krajów świata.
9. Gościom i Parafianom życzę błogosławionych dni w czasie urlopu oraz wielu radości przeżywanych w gronie rodziny i przyjaciół.
10. Dzisiaj po Mszy św. do puszki, która znajduje się przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę dla osób poszkodowanych ulewami i powodziami, pomoc organizuje „Caritas Polska”, dziękuje równie za ofiary składane do skrzynki jako „niedzielna taca”.

• IP: 3.138.122.4

czwartek, 02 maj 2024 06:19