Wolin, dn. 08.08.2021

1. Wspólnotę Żywego Różańca prosimy, aby w tym miesiącu modlić się o trzeźwość naszego narodu.

2. Jutro obchodzimy święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), natomiast we wtorek św. Wawrzyńca. W środę wspominamy św. Klarę, a w sobotę św. Maksymiliana Kolbe.

3. W ubiegłą niedzielę na pomoc poszkodowanym przez ulewy przekazaliśmy 3 500 zł.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.

5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Niedzieli”, szczególnie polecamy artykuł dotyczący 150 rocznicy śmierci bł. Edmunda Bojanowskiego.

6. Dziękujemy za ofiary składane jako niedzielna taca do skarbony przy wyjściu z kościoła.

7. Gościom i Parafianom życzymy błogosławionych dni w czasie urlopu oraz wielu radości przeżywanych w gronie rodziny i przyjaciół.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej
1. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, która odbędzie się w dniach od 23 do 25 sierpnia br. Inauguracja pielgrzymki nastąpi w poniedziałek podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na portalu społecznościowym: www.facebook.com/mysliborska/.
2. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce ze Stargardu do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie, która odbędzie się 15 sierpnia br. Pielgrzymka wyruszy o godz. 4.15 z kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie i zakończy się ok. godz. 13.00 w Sanktuarium uroczystą Mszą Świętą.

3. Zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się w niedzielę, 29 sierpnia, w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kołbaczu. Prezentacja wieńców nastąpi o godz. 13.30. Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi rozpocznie się o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miast i wiosek, aby wspólnie dziękować Bogu za pracę rolników i chleb oraz prosić o błogosławieństwo dla wszystkich pracujących na roli oraz o urodzaj na polskiej ziemi.

• IP: 3.147.103.15

piątek, 17 maj 2024 06:01