26 NIEDZIELA ROKU
26.09.2021 r.
1. W piątek 1. października , rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. Jak wielkie znaczenie ma ta modlitwa, podkreślił święty Jan Paweł II w Roku Różańca Świętego. Wypełniajmy testament świętego Jana Pawła II – Polaka i chętnie bierzmy do ręki różaniec, zwłaszcza, że o to samo ciągle w wielu objawieniach prosi sama Maryja.
Zachęcam do codziennego udziału w różańcu, a przynajmniej 1 raz w tygodniu o to proszę każdego, a tych, którym trudniej jest dotrzeć do naszego kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.
Nabożeństwo różańcowe w niedziele i dni powszednie o godz. 17.30. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci w kościele pw. św. Stanisława poniedziałki i środy o godzinie 16.30.
2. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.
W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 zmiana tajemnic różańcowych i możliwość złożenia ofiary na radio Maryja i telewizję TRWAM.
3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
W środę, archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
w sobotę, wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.
4. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 12.15 spotkanie dla Rodziców, których dzieci przystąpią w tym roku szkolnym do I Spowiedzi i Komunii św.
5. Nasza parafia, Caritas Diecezji, oraz Szkoła Podstawowa w Wolinie przygotowały kalendarz na przyszły rok, dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na duszpasterstwo dzieci i młodzieży w Aleppo i Damaszku w Syrii. Kalendarz można nabyć przy wyjściu z kościoła, a zapłatą jest dobrowolna ofiara.
6. W zakrystii po Mszy świętej można zamawiać intencje Mszy świętych na przyszły rok.

• IP: 13.59.82.167

środa, 08 maj 2024 14:49