27 NIEDZIELA ROKU - 3.10.2021 r
1. Nabożeństwa Różańcowe codziennie, również w niedzielę o godzinie 17.30. Dzieci klas III i uczniów Szkoły Podstawowej zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w poniedziałek i środę do kościoła pw. św. Stanisława o godzinie 16.30. Zachęcam wszystkich do jak najczęstszego uczestnictwa w tym nabożeństwie.
W naszej parafii są Róże Różańcowe, w których uczestniczą mężczyźni i kobiety – uczestnik tej modlitwy zobowiązuje się do modlitwy 1 dziesiątkiem różańca rozważając wyznaczoną tajemnicę różańca, których jest 20, co miesiąc inną w wyznaczonej kolejności. Zwracam się z prośbą do parafian o podjęcie modlitwy w tych Różach Różańcowych, osoby zainteresowane w tej sprawie prosi o rozmowę ks. proboszcz.
2. W kalendarzu liturgicznym w czwartek 7.10. przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. W tym dniu na wieczorną Mszę św. o godzinie 18.00 szczególniej zapraszam osoby należące do Róż Różańcowych, za które odprawimy Mszę św.
Ten czwartek jest I czwartkiem miesiąca (proszę teraz o szczególna uwagę). W czwartek intencja Mszy św. za kapłanów będzie odprawiana w kościele pw. św. Stanisława o godzinie 18.00 poprzedzi ją nabożeństwo różańcowe o 17.30, a po Mszy św., w „małym kościele” będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, inne intencje Mszy św odprawiane będą w kolegiacie.
3. W najbliższym miesiącu intencje Róż Różańcowych:
a / W intencji misji – w tym miesiącu przypada tydzień misyjny.
b/ W intencji papieża Franciszka.
4. W przyszłą niedzielę „XXI Dzień Papieski” pod hasłem:„Nie lękajcie się !”. Za tydzień Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary na fundusz stypendialny dla młodzieży w ramach „Dzieła Nowego Tysiąclecia”.
5. W przedsionku kościoła można nabyć kalendarze z których dochód zostanie przekazany na edukację dzieci i młodzieży w Syrii, ofiara za kalendarz dobrowolna.

Miesiąc19844

• IP: 3.128.205.109