28 NIEDZIELA ROKU
10.10.2021r.
1. W czwartek, 14.10, Dzień Edukacji Narodowej, z tej okazji Nauczycielom, pracownikom administracji i wszystkim, którym bliskie jest wychowywanie młodych pokoleń, życzę błogosławieństwa Bożego w pracy wychowawczej i edukacyjnej - do życzeń dołączam serdeczną modlitwę.
2. W sobotę, 16 października, przypada 43 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły – świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, dlatego dzisiaj po Mszach świętych składamy ofiarę na stypendia dla młodzieży korzystającej z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która jest podziękowaniem Panu Bogu za pontyfikat Papieża Polaka. Hasłem tegorocznego dnia są słowa: „Nie lękajcie się !” - ofiarę można złożyć do puszki przy wyjściu z kościoła,
3. Różaniec dla dorosłych i młodzieży codziennie o godzinie 17.30, a dla dzieci w poniedziałki i środy o 16.30 w kościele pw. św. Stanisława, zachęcam do wspólnotowego przeżywania tej modlitwy.
W dalszym ciągu zwracam się z prośbą o włączenie się zarówno mężczyzn jak i kobiet do Żywego Różańca, uczestnictwo w nim jest zobowiązaniem do 1 dziesiątka różańca każdego dnia, osoby zainteresowane prosi o kontakt ks. proboszcz Leszek.
4. Na stoliku z gazetami można wziąć niewielką książeczkę o ks. kardynale Stefanie Wyszyńskim, warto w tym czasie kiedy przeżywamy jego beatyfikację bliżej zapoznać się z tą postacią tak ważną dla Kościoła w Polsce.
5. Kalendarze na przyszły rok, które są przed obrazem Jezusa Miłosietrnego można nabyć w systemie samobsługowym, ofiara za kalendarz jest dobrowolna, a przeznaczona jest na edukację dzieci w Aleppo i Damaszku w Syrii. Na stoliku znajdują się także kartki na wypominki.
6. W niedzielę po Mszach świętych można zamawiać intencje Mszy św. na przyszły rok.
7. W wolińskiej blibliotece można wypożyczyć „Dziennik więzienny” australijskiego kardynała Georga Pella – który został niesłusznie oskarżony.
8. W czwartek, przypada 889 rocznica powołania biskupstwa pomorskiego w Wolinie.

• IP: 3.14.141.228

piątek, 26 kwiecień 2024 15:52