Liturgiczna Służba Ołtarza

I KANDYDATÓW

Sobota godz. 12

na plebanii

Opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza jest ks. Damian.

Wspólnotę w parafii św. Mikołaja Bp w Wolinie tworzą:

LEKTORZY:

17. STROKOSZ Kacper
  18. SZYDEŁ Dawid
  19. ROSZAK Olaf

20 czerwca 2015 r. lektorzy pod opieką ks. Macieja udali się do Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego pw. św. Rodziny z Nazaret w Szczecinie na Eucharystię i festyn przygotowany przez alumnat z okazji Dnia Otwartej Bramy. Goście chętnie zwiedzili tajemniczy gmach seminarium, wzięli udział w loterii fantowej, wysłuchali koncertów i skosztowali kiełbaski z grilla przyrządzonej według kleryckiej receptury. A Nade wszystko zaś odwiedzili kl. Norberta, z którym do niedawna współtworzyli Liturgiczną Służbę Ołtarza w Kolegiacie, a obecnie kończącego pierwszy rok formacji ku Chrystusowemu kapłaństwu.

We wspomnienie św. Antoniego z Padwy 13. czerwca 2015 r. Liturgiczna Służba Ołtarza naszej parafii przeżyła swój dzień skupienia połączony z II Dekanalnym Mundialem Ministranckim. Okazją było zbliżające się wspomnienie św. Dominika Savio – patrona ministrantów. O godz.: 10:00 odprawiono w Kolegiacie św. Mikołaja Bpa Eucharystię dziękczynną za łaski roku formacyjnego 2014/15, a o godz. 11:00 na Orliku przy Gimnazjum Publicznym w Wolinie odbyły się rozgrywki o Puchar Dziekana Dekanatu Wolin. Po bardzo żywiołowej walce o trofeum I miejsce zajęła drużyna z parafii dziekańskiej, a II - drużyna z parafii pw. Chrystusa Króla w Żarnowie. Dziękujemy Duszpasterzom za pomoc w organizacji spotkania, oraz Piekarni Cukierni "Błachnio" Pani Wandy Bojarun za ufundowanie smacznych pączków dla wszystkich zawodników rozgrywek.

• IP: 54.196.201.241

niedziela, 17, grudzień 2017 13:55