Liturgiczna Służba Ołtarza
Wolin - jedno z najstarszych polskich miast
Wolinianie przyjęli chrzest dzięki misjom chrystianizacyjnym biskupa Ottona z Bambergu.
Adoracja

 

20. września 2014 r. w parafii pw. św. Mikołaja Bpa w Wolinie odbył się dekanalny dzień skupienia Liturgicznej Służby Ołtarza dla północnej części Archidiecezji Szczecińsko Kamieńskiej.

Na spotkanie przybyli, lektorzy, ministranci i scholanki z dekanatów Golczewo, Goleniów, Gryfice, Kamień Pomorski, Nowogard, Świnoujście, Trzebiatów i Wolin wraz ze swoimi duszpasterzami, siostrami zakonnymi, katechetami. Spotkanie rozpoczęło się wprowadzeniem do tematyki i charakteru dnia skupienia, kontekst historyczny miejsca przedstawił gospodarz miejsca ks. kan. Leszek Konieczny witając serdecznie wszystkich uczestników, następnie ks. Maciej Babicki nakreślił postać św. Mikołaja bp patrona świątyni i poprowadził modlitwę litanią do św. Mikołaja.

Następnie klerycy Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie poprowadzili warsztaty formacyjno-liturgiczne dla lektorów w kościele pw. św. Stanisława BM i ministrantów w kolegiacie. Zaś ks. Marek Prusiewicz proboszcz parafii pw. św. Klary w Dobrej Nowogardzkiej udał się do miejsca gdzie odbyły się warsztaty muzyczne wyjaśniające piękno muzyki liturgicznej.

W spotkaniu udział wzięło 120 osób. Uczestnicy mieli możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, Kulminacyjnym punktem dnia była uroczysta Msza św. sprawowana przez Prepozyta Kapituły Wolińskiej ks. kan. Leszka Koniecznego, zaś homilię wygłosił wikariusz z Kamienia Pomorskiego ks. Bartłomiej Bugajak. Przedstawiciele poszczególnych dekanatów wspólnie zadbali o piękno jej przeżycia. Po Mszy św., wszyscy udali się do remizy strażackiej OSP gdzie pyszny obiad przygotowali miejscowi strażacy. Spotkanie zakończyło się modlitwą Anioł Pański przy krzyżu na wzgórzu św. Wojciecha, miejscu dawnej katedry Biskupstwa Pomorskiego z siedzibą w Wolinie (1140-1188).

 

 

 

Parafia Wolin online

po krańce ziemii

Statystyka strony

1.png9.png6.png5.png0.png7.png6.png
Dzisiaj238
Wczoraj590
Tydzień3467
Miesiąc15932
Razem1965076

Visitor Info

  • IP: 3.236.51.151
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

2
Online

sobota, 23 październik 2021 10:05

Modlitwa w drodze. Rozważania na dziś.

Koronka za konających