5 NIEDZIELA WIELKANOCNA 10.05. 2020 r.
1. Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta dla wszystkich wiernych Archidiecezji oraz dla przebywających na jej terenie, którzy w obawie o własne bezpieczeństwo odczuwają zagrożenie zdrowia swojego jak i najbliższych, z dodaniem jednak obowiązku pobożnego uczestnictwa w transmisji Liturgii niedzielnej przez telewizję, radio lub internet.
Po tak przeżytej Liturgii, ks. Arcybiskup prosi ponadto o modlitwę w intencjach Ojca świętego Franciszka, Kościoła Powszechnego, w intencjach chorych, personelu medycznego, służb państwowych i wolontariuszy pomagających w walce z epidemia. Dyspensa obowiązuje do 30 czerwca.

Z naszej Kolegiaty Msza św. transmitowana jest o godzinie 12.15.
W naszym kościele we Mszy św. może uczestniczyć 75 osób.

2. W poniedziałek, 18 maja, przypada 100 rocznica urodzin świętego Jana Pawła II, do tej rocznicy przygotowujemy się codziennym godzinnym nabożeństwem w kościele pw. św. Stanisława o godzinie 20.00, zapraszamy wiernych do uczestnictwa.
W przyszłą niedzielę, 17 maja, o godzinie 12.00 w łączności z całym Kościołem w Polsce. Ksiądz Arcybiskup Metropolita będzie przewodniczyć Mszy św. z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II w szczecińskiej Katedrze.

3. W sobotę, 16 maja, o godzinie 11.00 ks. arcybiskup Andrzej Dzięga będzie przewodniczył uroczystości ustanowienia Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Szczecinie przy ulicy Pocztowej, będzie to 4 sanktuarium Patrona Polski. W tym dniu przypada także dzień imienin Księdza Arcybiskupa, solenizanta polecam modlitwie parafian.

Miesiąc19811

• IP: 3.149.239.110