Start
Wolin - jedno z najstarszych polskich miast
Wolinianie przyjęli chrzest dzięki misjom chrystianizacyjnym biskupa Ottona z Bambergu.
Adoracja

*

Niezrozumiany za życia, przemilczany po śmierci, „odkryty po wielu latach”. 12 grudnia 2021 roku, w wolińskiej Kolegiacie nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej wykonanej z okazji 200. rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida. Podsumowaniem całego projektu był koncert pt. ‘Wolin Norwidowi w którym uczniowie gminnych placówek oświatowych przedstawili montaż słowno-muzyczny, mający na celu przybliżenie uczestnikom twórczość Cypriana Kamila Norwida. Cały występ został nagrany przez profesjonalną firmę i utrwalony na płytach CD, która będzie dostępna dla wszystkich chętnych. Całe przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków Fundacji PZU. Niech słowa Cypriana Kamila Norwida wyryte na kamiennej tablicy : „Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek” przyświecają nam wszystkim w codziennym życiu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Parafia Wolin online

po krańce ziemii

Statystyka strony

2.png0.png7.png3.png5.png8.png4.png
Dzisiaj86
Wczoraj440
Tydzień1472
Miesiąc8905
Razem2073584

Visitor Info

  • IP: 3.235.176.80
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

2
Online

czwartek, 19 maj 2022 05:21

Modlitwa w drodze. Rozważania na dziś.

Koronka za konających