Start
Wolin - jedno z najstarszych polskich miast
Wolinianie przyjęli chrzest dzięki misjom chrystianizacyjnym biskupa Ottona z Bambergu.
Adoracja

*

Niezrozumiany za życia, przemilczany po śmierci, „odkryty po wielu latach”. 12 grudnia 2021 roku, w wolińskiej Kolegiacie nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej wykonanej z okazji 200. rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida. Podsumowaniem całego projektu był koncert pt. ‘Wolin Norwidowi w którym uczniowie gminnych placówek oświatowych przedstawili montaż słowno-muzyczny, mający na celu przybliżenie uczestnikom twórczość Cypriana Kamila Norwida. Cały występ został nagrany przez profesjonalną firmę i utrwalony na płytach CD, która będzie dostępna dla wszystkich chętnych. Całe przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków Fundacji PZU. Niech słowa Cypriana Kamila Norwida wyryte na kamiennej tablicy : „Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek” przyświecają nam wszystkim w codziennym życiu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Parafia Wolin online

po krańce ziemii

Statystyka strony

2.png2.png3.png2.png8.png2.png0.png
Dzisiaj106
Wczoraj880
Tydzień2855
Miesiąc1708
Razem2232820

Visitor Info

  • IP: 3.237.29.69
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

6
Online

piątek, 03 luty 2023 03:37

Modlitwa w drodze. Rozważania na dziś.

Koronka za konających