plakato

W dniach 19-21 lipca odbędą się POLSKO-NIEMIECKIE DNI OTTONOWE. W programie koncerty, sympozja i konkurs kulinarny. Projekt Polsko–Niemieckie Dni Ottonowe jest realizowany z Funduszu Małych Projektów Interreg VI A – Kultura i zrównoważona turystyka.
Beneficjent projektu: Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. Mikołaja Biskupa w Wolinie
Partner projektu: Römisch-katholische Kirchengemeinde "St. Maria Magdalena"

Rezultat projektu: Lepsze powiązanie i rozwijanie kulturalnej i turystycznej oferty oraz ułatwienie transgranicznego dostępu do niej dla mieszkańców obszaru objętego Programem oraz wzmocnienie świadomości odnośnie wspólnej kultury i historii poprzez organizację rekonstrukcji historycznej przybycia Ottona do Wolina i wydanie kulinarnej broszury „Polsko-Niemiecka Ottonowa tradycja ze smakiem”/ Bessere Verknüpfung und Entwicklung des kulturellen und touristischen Angebots und Erleichterung des grenzüberschreitenden Zugangs dazu für Bewohner des Programmgebiets sowie Stärkung des Bewusstseins für die gemeinsame Kultur und Geschichte durch Organisation der historischen Rekonstruktion von „Ottos Ankunft in Wolin“ und Veröffentlichung der kulinarischen Broschüre Polnisch-Deutsche Otto-Tradition mit Geschmack w ramach celu szczegółowego: 4.6 „Kultura i zrównoważona turystyka”/ Spezifisches Ziel: 4.6 „Kultur und nachhaltiger Tourismus” z Funduszu Małych Projektów/Kleinprojektefonds Interreg VI A. Kwota dofinansowania: 32 530 Euro.

Wczoraj2007

• IP: 3.144.43.125