W piękny środowy wieczór 20. maja 2015 r. swoją pierwszą Mszę św. w naszej parafii odprawił nowy biskup pomocniczy archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej Henryk Wejman. Uroczysta Eucharystia połączona była z obrzędem udzielenia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, we wspólnym łamaniu chleba udział wzięli także kapłani dekanatu Wolińskiego.

Nasza Kolegiata licznie zgromadziła gości wśród których byli świadkowie sakramentu, rodzice, chrzestni, i drodzy sercom kandydatów do bierzmowania, oraz dyrekcja i wychowawcy Publicznego Gimnazjum w Wolinie. Do sakramentu przystąpiło 81 Kandydatów z 3 parafii: Wolińskiej św. Mikołaja oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ładzinie, i NMP Gwiazdy Morza w Świnoujściu. Młodzi umocnieni darami Ducha Świętego otrzymali pamiątkowe krzyże i dyplomy, ale przede wszystkim zostali umocnieni do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad.

• IP: 35.175.112.61

piątek, 29 marzec 2024 09:00