W niedzielę 30 sierpnia w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej w Pyrzycach obyło się uroczyste dziękczynienie za plony w Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej.

Zgromadzonych gości przywitał i prezentację wieńców poprowadził ks. kan. Waldemar Gasztkowski, duszpasterz rolników. Zaś uroczystą Eucharystię za zebrane plony odprawił i Słowo Boże wygłosił biskup pomocniczy Henryk Wejman, który pobłogosławił także wieńce dożynkowe. W dziękczynieniu za dary ziemi udział wzięli parlamentarzyści, samorządowcy, duszpasterze, oraz rolnicy, sadownicy, działkowcy, i pszczelarze tej ziemi. Delegację naszej parafii stanowił zespół w składzie: ks. wikariusz Maciej Babicki oraz Sołtys sołectwa Laska Franciszek Jamrożek wraz z mieszkańcami Krystyną Pałasz, Krystyną Saletrą, Pauliną Waldon, Maciejem i Zbigniewem Rutkowskimi, którzy zaprezentowali pięknie wykonany wieniec żniwny wyrażający wysiłek rolnika w całym dekanacie Wolińskim.

Fotorelacja: http://kuria.szczecin.pl/fotogalerie/Dziekczynienie-za-plony-w-Pyrzycach_2643

• IP: 3.133.156.156

piątek, 26 kwiecień 2024 23:07