Duszpasterstwo dzieci
Wolin - jedno z najstarszych polskich miast
Wolinianie przyjęli chrzest dzięki misjom chrystianizacyjnym biskupa Ottona z Bambergu.
Adoracja

 

Bal Wszystkich Świętych odbył się już po raz trzeci w Szkole Podstawowej w Dargobądzu. Inicjatorką zabawy była katechetka Iwona Wojda.

Wśród wielu ludzi panuje fałszywe przekonanie, że 1 listopada to święto zmarłych. Tymczasem jest to dzień bardzo uroczysty i radosny, ponieważ wtedy Kościół wspomina wszystkich świętych a wśród nich także tych, których imion nie znamy. Celem balu było pokazanie, na czym polega istota chrześcijańskiego przeżywania Wszystkich Świętych, święta, które ze swej natury powinno być dniem radosnym i pełnym pozytywnego myślenia. Na balu oprócz tańców i zabawy uczniowie uczestniczyli w konkursach i quizach o świętych. Uczestnicy balu przebrali się za wybranego przez siebie świętego lub świętą. Była to okazja do poznania naprawdę ciekawych postaci takich jak np.: święta Jadwiga, św. Mikołaj bp, św. Bernadetta, i wielu innych świętych oraz aniołów. W trakcie zabawy dzieci obdarowane zostały słodyczami oraz pamiątkami. Rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy różaniec, były tańce integracyjne oraz konkursy z nagrodami. Uroczystość uświetnił swoją obecnością ks. wikariusz Maciej Babicki, który przebrany za patrona parafii Wolin św. Mikołaja biskupa podziękował za inicjatywę i zachęcił do przeżywania wigilii Wszystkich Świętych w radosnym nastroju, pamięci o świętych orędujących za nami w niebie. Nasz gość podkreślił, iż każdy powołany jest do świętości, i do radości życia wiecznego w Królestwie Niebieskim.  Bal stał się okazją do poznania sylwetek wielu świętych, stworzył  szansę wspólnej zabawy  całej społeczności szkolnej, był też miłym akcentem podkreślającym radosny charakter uroczystości Wszystkich Świętych. Wyrażamy wdzięczność nauczycielom, rodzicom i uczniom, za zaangażowanie w organizację balu ku czci naszych świętych Patronów.

Iwona Wojda

 

Parafia Wolin online

po krańce ziemii

Statystyka strony

1.png6.png4.png6.png1.png3.png3.png
Dzisiaj224
Wczoraj296
Tydzień1784
Miesiąc19998
Razem1646133

Visitor Info

  • IP: 34.204.176.125
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

3
Online

niedziela, 31 maj 2020 17:04

Komentarze, informacje

 

<

 

Koronka za konających